reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
10℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Mieszkańcy Cieśli i okolic nie chcą spalarni odpadów. Do kiedy można zgłaszać uwagi?

Aktualności8.03 o 15:43Komentarzy: 114
Mieszkańców Cieśli i okolic zbulwersowały plany zmiany studium uwarunkowań przestrzennego, które zakładają m.in. możliwość powstania spalarni odpadów. Uwagi można zgłaszać do końca marca.W Urzędzie Gminy Oleśnica wszczęto procedurę w sprawie zmiany studium uwarunkowań przestrzennego dla obszaru Cieśle-Wyszogród. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że zakłada ona możliwość powstania w okolicy spalarni odpadów, a dokładniej przy dawnej stacji kolejowej w Cieślach.

- Jako sołtys dostałem obwieszczenie do zamieszczenia na tablicy ogłoszeń. To jest wyłożone i dostępne do 10 marca. Nic nie jest napisane, czego ma dotyczyć zmiana studium i co się z tym później wiąże. Niedoczytanie oznaczałoby, że wszystko przeszłoby bez większego echa - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Jacek Krzak, sołtys Cieśli.

Jak dodaje, nikt z mieszkańców nie chce powstania spalarni. Według niego, mogłaby ona mieć wysokość do 46 metrów, a odpady miałyby być przechowywane nawet przez okres trzech lat. Do tego obiekt znajdowałby się w odległości około ośmiuset metrów od zabudowy mieszkalnej.

Rafał Zahorski z urzędu gminy poinformował, że wójt Marcin Kasina powstrzyma się od komentarza prawdopodobnie do momentu zakończenia przesyłania uwag do projektu dokumentu. Mieszkańcy mogą to zrobić do końca marca. Potem w tej sprawie ma zagłosować Rada Gminy Oleśnica.

- Obawiamy się zanieczyszczenia środowiska - latających śmieci, pojawienia się siedlisk owadów, szczurów. Uwagi można składać do 31 marca. W tej chwili opracowujemy wzór dokumentów, które można potem przesłać do urzędu gminy. Podejrzewam, że sto procent mieszkańców je złoży - dodaje J. Krzak.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (114)

I12.03 o 11:15

10 ARGUMENTÓW PRZECIWKO BUDOWIE SPALARNI ODPADÓW W POLSCE: http://zb.eco.pl/inne/spalarni/arg.htm

Zgłoś
I12.03 o 11:00

Boni, jak lubisz czytać to zachęcam do kolejnej lektury :-): http://zb.eco.pl/inne/spalarni/arg.htm

Zgłoś
q11.03 o 16:06

Przecież nasze śmieci jadą do Olszowej gmina dopłaca do wysypiska, a na spalarnię kategoryczne veto wydajemy. Tyle nowych domów w pobliżu takie dobre pola do ekologicznych upraw, ostatnia kadencja wójta ,to nie znaczy ,że można ludzi i środowisko truć.To nie jest gmina ferplej.

Zgłoś
???11.03 o 15:57

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/marnujemy-tani-surowiec-energetyczny-ta-energia-jest-tansza-niz-atomowa/ftsej4h

Zgłoś
Adrian11.03 o 13:48

Ciągle ludziom coś nie pasuje. Jak nie w Cieslach no to do Boguslawic. Spalarni a nie truje, to samo dobro.

Zgłoś
... 11.03 o 13:26

Tutaj nie będą nasze śmieci palone tylko niemieckie, holenderskie a nasze śmieci nadal będą zalegały na wysypiskach naszych. Najlepsze jest, że jak miała być spalarnia w Smolnej to wójt odrzucił wniosek pomimo, że jest tam wysypisko?!

Zgłoś
Przeciwnik spalarni!!! 11.03 o 13:20

Boni nowi inwestorzy???? Co za brednie!!! Chcemy spokojnej wsi a nie Warszawy czy Wrocławia!!! Nie po to człowiek dom buduje w takim miejscu żeby później cały czas użerać się z właścicielami wysypiska śmieci!!! Filtry? Nie wszystko filtry pochłoną. Najpierw zdobąć człowieku wiedzę na ten temat a później pisz te swoje wypociny na nocce!!!

Zgłoś
.11.03 o 12:03

https://www.petycjeonline.com/nie_dla_spalarni_mieci_ciele-wyszogrod

Zgłoś
Tow. Zdzisława11.03 o 07:33

A kto wprowadził tą bublowatą ustawę śmieciową - Platforma "Obywatelska" ???? Czego nie rozumiecie ????

Zgłoś
Urząd11.03 o 07:06

Spalenie 180tys ton śmieci to jest 35 tys ciężarówek . Panie Boni nikt nie mówi że ta technologia jest całkowicie do du.. .skutki uboczne , jest ich za dużo na takie miejsce!!!!!!!!!!!!!!?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube