reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
9℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Epidemia COVID-19. Policja informuje o dalszych kontrolach z sanepidem

Aktualności5.03 o 12:45Komentarzy: 21
Publikujemy komunikat policji na temat prowadzonych kontroli w związku z epidemią COVID-19.Dolnośląscy policjanci kontynuują działania mające na calu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. W tym celu funkcjonariusze, często wspierani przez inne służby, sprawdzają, czy mieszkańcy województwa stosują się do obowiązujących nakazów, zakazów czy ograniczeń. Przede wszystkim czy zachowują odpowiednią odległość oraz zakrywają nos i usta. Pamiętajmy, że łamanie wprowadzonych obostrzeń wiąże się z konsekwencjami prawnymi.

W obliczu panującej pandemii policjanci zaangażowani są w realizację zadań dotyczących ochrony życia i zdrowia ludzkiego. Podczas codziennej służby kontrolują miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy województwa. Często policjanci wspierani są przez przedstawicieli innych służb, takich jak straż miejska, wojsko czy sanepid.

Nadal, każdego dnia policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej przestrzegania. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i w sposób umyślny narażają innych na utratę zdrowia lub zdrowia. Każda taka ujawniona informacja przekazywana jest do służby sanitarnej. Mundurowi kontrolują również obiekty handlowe, sprawdzając czy administratorzy budynków przestrzegają przepisów i obostrzeń.

Funkcjonariusze kontrolują również pojazdy osobowe oraz środki transportu publicznego sprawdzając ilości przewożonych pasażerów. Zwracają szczególnie uwagę na trzymanie odpowiedniego dystansu oraz zakrywanie ust i nosa.

Działania policjantów wynikają z troski o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska. Z uwagi na stale rosnące zagrożenie, mundurowi nie tylko rozmawiają czy uświadamiają obywateli, ale w wyjątkowych sytuacjach też wystawiają mandaty karne bądź kierują wnioski o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących obostrzeń, dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Respektujmy polecenia wszystkich służb. Nie zapominajmy, że stan epidemii nadal obowiązuje, a groźny dla życia wirus wciąż nam zagraża.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka / KWP we Wrocławiu

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (21)

pasażer7.03 o 12:12

POLBUS to tragedia! Jak jest mróz to w autobusie jest zimno. Jak jest 20 Stopni ciepła to w autobusach grzeją! Do tego chamstwo kierowców...

Zgłoś
***** ***6.03 o 17:34

Kto skontroluje covid w policji??? W takim Wrocławiu jak policjant chory to ukrywa się przed innymi. Sanepid nie zarządza kwarantanny a reszta chodzi do roboty jakby nic się nie stało. Takie są pisowskie rządy. Oczywiście naczelnictwo nie uznaje zarażeń w pracy żeby nie płacić ludziom po 100% . Banda złodzieji i yarko sługusów.

Zgłoś
..... ...6.03 o 13:58

@pacjent w lustro patrzyłeś jak swe wypociny tworzyłeś?? Nie mierz innych swoją miarą ...

Zgłoś
pacjent6.03 o 12:19

wszystkim idiotom co powiedzą ze w olesnicy chorują też młodzi dwudziestoparoletni ludzie i są w opłakanym stanie napiszcie idioci co nie nosżą masek w razie choroby żeby ich nie leczyć wszystko w temacie parszywi ignoranci.

Zgłoś
SR5.03 o 18:02

Jakim prawem wojsko jest kierowane do kontroli? Czyżby Słońce narodu, prezes najukochanszy wprowadził stan wojenny? Na jeden nie zdążył.

Zgłoś
..... ...5.03 o 17:54

@Maska trzeba było zapytac pouczającego, w którym akcie prawnym znajduje się definicja maseczki/maski. Odpowiedz jest jedna: nie ma! Ani w obowiązującym rozporządzeniu, ani w ustawie o chorobach zakaznych. Pouczający powinien powołać sie na konkretny przepis dango aktu prawnego, aby szczegóło przedstawić definicję maseczki, maski... Bo inaczej, to jest pełna samowolka i interpretacja wg siebie... Słownik jezyka polskiego nie jest aktem prawnym. A że większośc poauczających jest niedouczona, to nawet sami funkcjonariusze to potwierdzają... Liczy się realizacja targetu i premia...

Zgłoś
Ronin5.03 o 17:06

Panienki są ok. Sam się przejadę.

Zgłoś
wer5.03 o 16:58

a Panienki na 25 też kontrolujecie z Sanepidem Panie asp. Aleksandra Pieprzycka / KWP we Wrocławiu? Czy te Panienki są nietykalne?

Zgłoś
Chore poyeby5.03 o 16:54

Ja nie chodzę w masce od roku i nikt mnie nie nękał

Zgłoś
.5.03 o 15:02

?Do dnia 28 lutego 2021 roku nakazuje się (brakuje określenie: komu się nakazuje?) zakrywanie, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. ? Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568, 695, 1087 i 1517), ust i nosa. W tym miejscu należy stwierdzić, iż powyższy zapis, jaki nie określał konkretnego adresata, do jakiego ten obowiązek jest kierowany, był akceptowalny w stanie prawnym sprzed 29 listopada 2020 r., kiedy to upoważnieniem ustawowym do zakrywania ust i nosa był art. 46b pkt 4, mówiący o obowiązku stosowania środków profilaktycznych przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Wówczas mieliśmy jasne określenie, kogo obowiązek dotyczył. W chwili obecnej jak wynika na podstawie dogłębnej analizy prawnej ustawy i rozporządzenia nie, jest doprecyzowane, kto jest adresatem tego rozwiązania, a zatem treść rozporządzenia nie może stanowić nakazu powszechnego skierowanego do obywateli i tym samym powszechny obowiązek zasłaniania ust i nosa naszym zdaniem nie istnieje. Pamiętaj, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID. Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube