reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
10℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Związek Żołnierzy AK i Oleśniccy Patrioci zapraszają na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Aktualności27.02 o 09:03Komentarzy: 77
1 marca także Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej wraz z grupą Oleśniccy Patrioci zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.* * *

Armio Wyklęta Oleśnica Pamięta

1 MARCA o godzinie 17.00 w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy do wspólnego oddania hołdu bohaterom antykomunistycznego powstania.

Jak co roku wraz z Światowym Związkiem Żołnierzy AK przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych będziemy wspominać niezłomnych bohaterów, którzy walczyli z sowieckim okupantem o prawdziwie wolną i suwerenna Polskę. Żołnierze niezłomni byli mordowani, katowani, poniżani i oczerniani. Mieli być wyklęci i wymazani z kart historii. Taki cel miały komunistyczne władze Polski. Dlatego pamięć o Niezłomnych jest naszym obowiązkiem.

Rondo Żołnierzy Wyklętych oraz kamień pamięci, który znajduje się przy rondzie powstał dzięki staraniom oleśnickich kibiców Śląska Wrocław wspieranych przez Światowy Związek AK. Choć jako inicjatorów próbuje się nas wygumkować to doskonałe wiemy jak było.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Zachęcamy do udostępnienia wiadomości

Oleśniccy Patrioci

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (77)

PiS=PZPR2.03 o 12:57

wirusek - dzisiaj ? IPN , prokuratura , sędziowie (pewnie ci TK) - to nic więcej jak POLITYKA !!!

Zgłoś
wirusek.2.03 o 12:30

każda zbrodnia udowodniona, winna być rozliczona i przykładnie - ukarana!..Obojętnie kto ją popełnił: czy to naziści, faszyści, syjoniści, komuniści czy też islamiści..Do ustalenia okoliczności popełnienia nieprzedawnionej zbrodni, przedstawienia zarzutów leży w gestii IPN, prokuratury i sądów a nie polityków!..Tym bardziej domorosłych laików, nie znających przeszłości historycznej w naszym kraju za czasów rządów komunistów w PRL-u, a wypowiadających się w sprawie jw. na stronach MO w sposób subiektywny i tyle, tylko tyle. Każdy z nas chciał budować swój kraj - Polskę, tak jak umiał!!

Zgłoś
PiS=PZPR1.03 o 21:50

wirusek - to historia zatoczyła koło ... teraz, żeby "się spełniać" i być na "państwowym", lub robić biznes na kontraktach z państwem - warto wstąpić do PiSu ? Dla mnie to jest jednoznaczne - sprzedajesz się ! Dlatego wg mnie - właśnie ci "szeregowi" powinni być jak najbardziej napiętnowani - bo zapisywali się z niskich pobudek - czyli dla zwykłej korzyści - to tak jak sprzedajny agent ZA PIENIĄDZE. Sorry, ale nigdy bym się tak nie upodlił.

Zgłoś
jenot1.03 o 17:50

c%uj w d*pe mordercom

Zgłoś
mad1.03 o 17:45

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!

Zgłoś
sędzia Piotrowicz1.03 o 15:42

Bardzo dobrze prawisz wirusku, dokładnie o takie zdanie mi chodziło aby nikt mnie i moich pisowskich kolegów w czambuł nie napierd**alał, tzn potępiał bo to niegodne i niepatriotyczne zachowanie i niekatolickie. Cieszę się,zę się rozumiemy i, że nasze zbrodnie ci nie preszkadzają. Zuch chłopak, czuj, czuj, czuwaj, niech żyje partia.

Zgłoś
wirusek.1.03 o 15:18

W okresie rządów komunistów od powstania PRL-u, jedyną partią rządzącą była PZPR licząca ok.5 milionów szeregowych członków, innej partii nie było i każdy ambitny obywatel, pragnący realizować swoje ambicje zawodowe, naukowe itp wstępował do PZPR dobrowolnie albo pod przymusem ( wojsko, milicja, stanowiska państwowe), ale nie z pobudek ideologicznych, był zwykłym członkiem i płacił składki. W ruchu społecznym jakim była "Solidarność" znalazło swoje miejsce ponad 1 milion szeregowych członków PZPR, na 11 milionów liczący ten ruch. Takie atrapowe partyjki jak PSL czy SD, nie miały istotnego znaczenia na scenie politycznej w PRL-u ..Dla tego nie można potępiać w "czambuł", wszystkich - jak leci, byłych szeregowych członków PZPR, takie jest moje zdanie z perspektywy czasu, takie były realia, taka była rzeczywistość.

Zgłoś
sędzia Piotrowicz1.03 o 14:38

Ja się wczytuję wyrażnie w treść i wcale mi się to nie podoba tak jak i wielu moim pisowskim kolegom z bujnym PZPRowskim życiorysem, co ty sobie gówniarzu myslisz co?

Zgłoś
wirusek.1.03 o 14:04

wczytujcie się uważnie w zapisaną treść, chodzi tu o nie ukaranie osób podejrzanych o popełnione zbrodnie, popełnione przez przestępców komunistycznych, z różnych formacji - noszących mundury WP, milicyjne jak też togi sędziowskie i prokuratorskie, żyją jeszcze świadkowie - ofiary tych zbrodni, oczekujące sprawiedliwości i zadośćuczynienia w tym zakresie.......

Zgłoś
PiS=PZPR1.03 o 13:36

...no się gubię powoli...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube