reklama
reklama
Dziś jest sobota, 6 marca. Imieniny Jordana, Róży, Kolety.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dotacje dla ponad stu gospodarstw na wymianę pieców. Podsumowanie gminy Dobroszyce

Aktualności24.02 o 07:22Komentarzy: 1
Urząd Gminy Dobroszyce podsumowuje dotychczasowe działania w ramach projektu grantowego pod nazwą "Wymiana źródeł ciepła na ekologiczne w budynkach mieszkalnych na obszarze Doliny Baryczy".Mieszkańcy gminy Dobroszyce, którzy złożyli w 2020 roku wnioski na wymianę pieców i przeszli pozytywnie weryfikację wymogów formalnych, wymienili już piec lub są w trakcie wymiany starych źródeł ciepła na nowe.

- Projekt grantowy pn. „Wymiana źródeł ciepła na ekologiczne w budynkach mieszkalnych na obszarze Doliny Baryczy”, na który Gmina Dobroszyce pozyskała 2,5 mln zł, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dotację otrzymało ponad 100 gospodarstw - informuje Urząd Gminy Dobroszyce.

Dofinansowanie wyniosło nawet 35 tys. zł w zależności od rodzaju wymienianego źródła ogrzewania. Program ma na celu poprawę stanu jakości i poziomu zanieczyszczenia powietrza w gminie poprzez dofinansowanie inwestycji obejmującej zakup i montaż nowych pieców.

- Obecnie wpływają zgłoszenia zakończenia inwestycji. Zrealizowane zostały już pierwsze wypłaty dotacji - czytamy w komunikacie.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

wstyd24.02 o 12:19

Zrobcie ludziom droge w nowosiedlicach!!! Pozwolenia na budowe wydane, a dojazdu do nieruchomosci brak ! Smieciarki i szambiarki juz nie przyjezdzaja, bo sie boja. Gdzie mieszka wojt Dobroszyc ? Bedziemy mu do ogrodka smieci podrzucac i wylewac szambo

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube