reklama
reklama
Dziś jest sobota, 6 marca. Imieniny Jordana, Róży, Kolety.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Za nami premiera koncertu. Dorota Miśkiewicz, Henryk Miskiewicz i zespół Full Drive [WIDEO]

Kultura23.02 o 06:20Komentarzy:
W ramach 766. urodzin Oleśnicy, MOKiS zaprasza do obejrzenia i posłuchania na kanale YouTube koncertu w wykonaniu Doroty Miśkiewicz, Henryka Miśkiewicza i zespołu Full Drive.* * *

Koncert jest okazją do wspólnego świętowania 766. Urodzin Oleśnicy, 75 lat instytucji kultury w Oleśnicy oraz 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Połączyli w nim swoje siły córka z ojcem oraz zespół Full Drive, w którym gra syn Jubilata. Artyści wspólnie przygotowali też premierowe wykonania.

Brawurowe "Hurriedly" czy piosenka "Słowa w głowie" z tekstem A. Poniedzielskiego są zapowiedzią nowej (pierwszej wspólnej) płyty Doroty i Henryka „Nasza Miłość", której premiera odbędzie się 21.03.2021 r.

Koncert rozpocznie energetyczny utwór "Gimme Some" (muz. B. Evans) w wykonaniu zespołu Full Drive Henryka Miśkiewicza i znajdą się w nim także najpopularniejsze piosenki Doroty Miśkiewicz, jak choćby utrzymana w rytmie bossa nowy "Nucę, gwiżdżę sobie ", funkowa "Budzić się i zasypiać" czy - dla kontrastu - balladowa " Na ocean". Zaskoczeniem będzie także interpretacja znanej melodii ludowej "Oj! Kot".

Jazzowa improwizacja każdego muzyka wniesie powiew niepowtarzalnej świeżości i uniesie wysoko odbiorców koncertu. Tak było wiele lat temu, podczas legendarnego festiwalu "Jazz na Kanapie" Staszka Kasperowicza, tak jest i teraz, kiedy MOKiS kultywuje jazzowe tradycje Oleśnicy.

A to wszystko za sprawą wybitnych artystów:

Doroty Miśkiewicz - śpiew
Henryka Miśkiewicza - saksofony
Marka Napiórkowskiego - gitara
Sławomira Kurkiewicza - bas
Michała Miśkiewicza - perkusja

MOKiS

* * *
rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube