reklama
reklama
Dziś jest sobota, 6 marca. Imieniny Jordana, Róży, Kolety.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Legalna aborcja? W weekend na oleśnickim rynku odbędzie się zbiórka podpisów

Aktualności19.02 o 18:19Komentarzy: 135
W sobotę i niedzielę na oleśnickim rynku odbędzie się zbiórka podpisów pod projektem ustawy "Legalna aborcja. Bez kompromisów".* * *

W tę sobotę i niedzielę będziemy czekać na Was w oleśnickim Rynku i ponownie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „LEGALNA ABORCJA. BEZ KOMPROMISÓW”.

Wiemy, że PiS po wyroku upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego nie zatrzymał się i idzie dalej. 10 lutego marszałkini Elżbieta Witek skierowała do pierwszego czytania projekt fundamentalistycznej organizacji Ordo Iuris (o których to w swojej książce pisała jedna z liderek OSK, Klementyna Suchanow) „TAK DLA RODZINY. NIE DLA GENDER.” Prawdopodobnie posłowie będą nad tym obradować na zbliżających się obradach Sejmu, tj. 24 i 25 lutego.

Jak możemy przeczytać na stronie Ordo Iuris: „Konwencja stambulska uderza w podstawy polskiego porządku ustrojowego kwestionując autonomię i tożsamość rodziny oraz ogranicza prawo do wychowania dzieci przez rodziców, co jest sprzeczne z art. 48 Konstytucji RP. Narusza również zasady wolności sumienia (art. 53 Konstytucji) oraz ochrony praw dziecka (art. 72 Konstytucji). Uprawnienia wychowawcze rodziny, które ignoruje Konwencja, gwarantowane są także przez akty prawa międzynarodowego, w tym Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Konwencja, wbrew standardom konstytucyjnym, nakazuje, by władze wykorzeniały tradycje i zwyczaje dotyczące ról kobiet i mężczyzn (art. 12 Konwencji). Uderzając w podstawowe instytucje społeczne, dokument ten likwiduje bariery chroniące przed przemocą. Autorzy Konwencji pominęli rzeczywiste przyczyny przemocy, takie jak rozpad rodziny, uzależnienia czy seksualizacja wizerunku kobiety, upatrując ich w tradycyjnych rolach płciowych.”

Ordo Iuris również stało za walką o zakaz aborcji – udało im się. Teraz próbują zalegalizować przemoc domową, nazywając to metodą wychowawczą.

Dlatego tym bardziej wychodzimy i próbujemy naprawić to, co Ordo Iuris, Kościół Katolicki i inni fundamentaliści zniszczyli. To walka nie tylko za nas, ale i za inne kobiety – te, które nie mają siły już walczyć.

W sobotę będziemy na Was czekać od godziny 13.00, za to w niedzielę od 12.00 – oczywiście tradycyjnie w Rynku, koło pomnika Nike, czyli w miejscu, gdzie nasza walka się zaczęła.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

Oleśnicki Strajk Kobiet

* * *

Zobacz też: Strona wydarzenia na Facebooku

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (135)

R24.02 o 22:27

Mam bekę poprostu z leftów,idiotyzm cynizm i hipokryzja - lewica

Zgłoś
Jan22.02 o 13:56

Popieram kobitki !

Zgłoś
zwykły facet22.02 o 09:01

Nawet w starożytnym Rzymie kobiety wiedziły co to antykoncepcja i potrafili ją stosować. A to były Dziś nauka w tej dziedzinie poszła daleko do przodu ale najwidoczniej świadomość w środowisku lewicowych babek cofneła się do epoki jaskiniowej skoro za antykoncepcje uważają aborcje.

Zgłoś
Ajront katol21.02 o 13:16

Sondaże adresowane do polmozgow. Moje wyjaśnienia rownajace się PRAWDZIE OBJAWIONEJ PONIŻEJ.

Zgłoś
Perturabo21.02 o 13:06

UZNAJĘ TO - GŁOS POLAKÓW, OŚĆ W GARDLE PISU :) https://wiadomosci.wp.pl/sondaz-polacy-chca-swieckiego-panstwa-6365580615792257a DALEJ https://www.o2.pl/informacje/nie-chca-religii-w-szkole-najnowszy-sondaz-6590355739839264a DALEJ https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-sondaz-polacy-domagaja-sie-opodatkowania-ksiezy-i-kosciola-6536502656120449a DALEJ https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26795335,sondaz-78-proc-polakow-nie-zgadza-sie-z-wyrokiem-tk-ws-aborcji.html

Zgłoś
Ajront21.02 o 13:05

Ps mnie możesz nazywać katolem. Jest na prawdę ok. Tylk9 nie kłam.

Zgłoś
Ajront21.02 o 13:02

Czyli uznajesz Perturbaro mój punkt widzenia ze z prawnego punktu widzenia Polska jest państwem świeckim. Dzięki. Drugi postulat ze ma wpływ kk np na politykę zależy od polityków a bardziej od wyborców. I tym sposobem doszliśmy do polityki czyli Twoje poglądy sa stricte polityczne tj. lewackie.DZIEKUJE WYJASNILEM CIE

Zgłoś
,,21.02 o 12:37

Musicie się spotkać oko w oko żeby to wyjaśnić!

Zgłoś
Perturabo21.02 o 12:28

Jeżeli KK ma w Polsce ( za) dużo do powiedzenia to znaczy, że Polska nie jest państwem świeckim - logika - MYŚL CZŁOWIEKU :D

Zgłoś
Ajront21.02 o 12:27

Te sondaże powinny być inaczej konstruowane. Najwidoczniej twoi lewaccy guru doszli do wniosku ze ich wyznawcy w tym ty to intelektualne dno ameby i pływają jak leci. Hahahahah

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube