reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
10℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Sąd nie ukarał prezydenta i polityków PiS. Jak postąpi z protestami kobiet i pubami?

Aktualności27.02 o 08:32Komentarzy: 112
Kolejny sąd uznał przepisy covidowe za niezgodne z konstytucją. Orzeczenie w sprawie prezydenta i polityków PiS może otwierać kolejną furtkę prawną dla oleśniczan, którzy działali wbrew woli władzy.- Przełomowe postanowienie Sądu Okręgowego w Krakowie. Z punktu widzenia prawa wszystkie zgromadzenia w czasie pandemii są legalne, nielegalne są za to działania policji, która je rozpędza. Sędzia Joanna Makarska uznała, że prezydent Duda i inni pisowcy przyjeżdżając w środku pandemii na Wawel i nie zachowując dystansu nie złamali prawa, bo rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie covidowych zakazów są... niekonstytucyjne. Jednocześnie sędzia uznała, że np. karanie mandatami uczestniczek Strajku Kobiet jest tak samo bezprawne, jak ściganie Andrzeja Dudy. Zgodnie z opinią sędzi wszyscy powinni być traktowani wobec prawa tak samo - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Co prawda w Polsce każdy sąd jest od siebie niezależny, ale coraz częściej wymiar sprawiedliwości staje po stronie prawa i obywateli, podnosząc niekonstytucyjność wprowadzonych przepisów związanych z obostrzeniami. A to może otwierać furtkę dla oleśniczan, którzy wykazali się obywatelskim nieposłuszeństwem.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy prowadzi postępowanie pod kątem 165 kodeksu karnego, a dokładnie o jego pierwszym paragrafie i punkcie piątym, który mówi: "kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". W tej sprawie przesłuchano już organizatorki Oleśnickiego Strajku Kobiet.

Do tego oleśnicka policja wysłała do sanepidu notatkę w sprawie otwartego pubu Ściema, który otworzył się mimo zakazu. - Czekając długo tak nie pociągniemy. Każą nam płacić podatki, składki na ZUS, koncesje - mówiła nam w styczniu jego właścicielka.

- Choć nie służy umacnianiu szacunku dla prawa sytuacja, w której stanowionych przepisów nie przestrzegają sami przedstawiciele władzy. Niestosowanie się do ograniczeń niemających podstawy prawnej nie jest wykroczeniem, zarówno wtedy, gdy ma to miejsce w czasie protestów ulicznych, jak i wówczas, gdy dzieje się to w czasie obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej - podsumowuje OMZRiK.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (112)

Ajront2.03 o 20:35

A czy nazwiesz się obrońcą życia ? Czy szanujesz życie ?

Zgłoś
Perturabo1.03 o 19:37

znaczy sie raciczki XD

Zgłoś
Perturabo1.03 o 19:36

Miło mi , Perturabo, całuję rączki :D

Zgłoś
Ty1.03 o 19:24

Baran

Zgłoś
Perturabo1.03 o 14:43

To jest artykuł dotyczący wcześniejszego spaceru gdzie ten świr ich zaczepiał. A systemu jeszcze nie rozje***ałem ale dąże do tego codziennie a twoja cisza w temacie, który poruszaliśmy jest bardzo wymowna, pewnie dlatego, że świadomie lub nie też jesteś częścią TEGO systemu :)

Zgłoś
rys1.03 o 14:09

Po prostu rozjeb.....es system. Aha. Ten wczorajszy strajk kobiet się odbył i podobnie podpisy w sprawie aborcji na żądanie ? https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26757895,strajk-kobiet-w-olesnicy-nasz-bol-jest-gorszy-niz-wasz.html

Zgłoś
Perturabo28.02 o 23:45

No i cisza , niewygodnie sie komuś zrobiło , how typical :)

Zgłoś
Perturabo28.02 o 22:53

Nic nie policzyłem niestety bo nikt oprócz hierarchów kk nie ma dostępu do ich tajnych archiwów dot pedofilii księży, mogę tylko domniemywać za opnią dziennikarzy i agentów, jak mam komuś wierzyć to wierzę im a nie hierarchom, to chyba logiczne. Jaj nie mają hierarchowie polskiego kk i ci, którzy ich popierają bo boją się prawdy. Jakby się nie bali to udostepnili by archiwa zamiast potajemnie wywozić je do Watykanu, prawda :) ? Ale jeśli ty masz lepsze, dokładniejsze informację na temat mafii peodiflskiej w kk to z chęcią posłucham, w końcu ty w tym siedzisz głębiej. No więc, jak to jest, czemu tak to ukrywacie zaciekle, czego się tak boicie hę :) ?

Zgłoś
Ajront28.02 o 22:43

No nie umiesz. Odwracasz kota ogonem. Zarzucasz ze cały kościół zły potem ze 90% ; na pytanie jak to policzyłeś nic nie odpowiadasz. Tak jak napisałem nie potrafisz przyznać ze się pomyliłeś bo wg mnie nie masz jaj.

Zgłoś
Perturabo28.02 o 22:39

Nie obrażaj mnie aż tak, teraz przesadziłeś, do kk jest mi baaaaardzo daleko. Ja sie nie umiem przyznać do błędu ? Czy to ja kryję księży pedofilów, którzy gwałcą polskie dzieci ? No nie odwracajmy kotka ogonkiem. Skala procederu jest do końca nieznana - to prawda bo w kk działa omerta ale podczas śledztw prowadzonych w innycj krajach np USA okazywało się, że jak agenci zgłębili materię to byli przerażeni ogromem i złozonością tego mechanizmu, znaczy się mafii. Amerykańscy dziennikarze stwierdzili, że to co widzimy , to co uda się wydobyć na powierzchnię mediom to zaledwie czubek góry lodowej i to się potwierdzało w kolejnych krajach gdzie były dogłębne śledztwa. W Polsce nie było a jak prokuratura POPROSIŁA o wgląd do archiwów Jędraszewskiego to odmówił. Dlaczego, czego się bał, przecież pasterze boga nie mają nic do ukrycia, prawda :) ?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube