ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Arkady przy ul. 3 Maja nie będą już meliną? Oświetlenie i zamykanie przejścia na noc

Aktualności14.02 o 08:18Komentarzy: 48
Wygląda na to, że Zakład Budynków Komunalnych znalazł sposób na zlikwidowanie pijackiej meliny w tzw. arkadach przy ulicy 3 Maja w Oleśnicy.


Przejście przyciąga okolicznych kloszardów / źródło: ZBK

Problem istnieje od lat

Temat tzw. arkad przy ulicy 3 Maja w Oleśnicy właściwie się nie kończy. Portal MojaOlesnica.pl od lat informował o tym problemie. - Ciągle pijaństwo, burdy, oddawanie moczu. Tak śmierdzi, że latem nie można otworzyć okien! - zwraca jedna z mieszkanek.

- Co z tego, że przyjadą mundurowi, skoro co chwilę ci pijacy wracają. Oni nie boją się policji, bo wiedzą, że nic im nie grozi. Kloszardzi przychodzą głównie do bezdomnego, który tego dnia dosłownie leżał na kartonach na środku przejścia! - mówi nam jedna z osób, która mieszka w tym budynku.

Jak mówi, miasto już chciało im pomóc, ale barierą był brak porozumienia wspólnoty. - Mieszkańcom, którzy okna mają od podwórza, smród przecież nie przeszkadza. Dlatego nie chcą zakratować przejścia - żali się.


Interwencje policji w tym miejscu to norma

Przejście będzie zamykane na noc

Wygląda na to, że udało się już znaleźć rozwiązanie problemu. Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy ogłosił zapytanie ofertowe na sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami, kosztorysem inwestorskim i specyfikacja techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych na przesłonięcie i oświetlenie podcienia arkadowego. Oferenci mogą zgłaszać się do 17 lutego.

Co więcej, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków we Wrocławiu podał wytyczne, jak ma to wyglądać. W miejscach dwóch arkadowych wejść do podcienia od strony południowej i północnej można wstawić kute bramy metalowe, ażurowe, o formie stylizowanej i uproszczonej. Mają być zamknięte poza godzinami otwarcia lokali usługowych, które znajdują się w środku. Dopuszcza się też możliwość zainstalowania krat w otworach okiennych wewnątrz przejścia. Taka forma zabezpieczeń musi mieć formę także ozdobną.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

Andżej14.02 o 08:48

Ukradły mi mieszkanie w Sinolu to gdzie mam mieszkać?To mój dom nie melina.

Zgłoś
Benedykt14.02 o 08:38

Przeniosą się w inne miejsce i tam zrobią chlew. Zakratowane nie znaczy pozbycia się problemu żuli.

Zgłoś
Dramat 14.02 o 08:32

Co z tego że forma zabezpieczen ma mieć formę ozdobna, jak cały budynek jest obskorny. To tak jakby teraz zamontować na budynku dworca PKP nowy neon.

Zgłoś
widzwcyrku14.02 o 08:30

@pozoracja-wez sobie tych kloszardow do domu daj im jesc pic pic pic pic-co najwazniejsze pic sprzataj po nich i bedzie ok.ja moge im zapewnic szybka utylizacje jak mi ktos pozwoli i nie poniose za to zadnych konsekwencji.

Zgłoś
Pozoracja14.02 o 08:25

To nie jest rozwiązanie problemu. To jest zamiatanie sprawy pod dywan. Problemem są LUDZIE i ich sytuacja życiowa.

Zgłoś
może się doczekamy14.02 o 08:23

O rany wreszcie !!! W lecie tamtędy przejść to ,jak wejść do gnojownika! obrzydliwy smród kup i szczyn przesiadujących żuli!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube