reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Podejrzani o kradzieże i podpalenie byli pracownikami pogotowia! Więcej wątków tej sprawy?

Aktualności26.01 o 08:30Komentarzy: 51
Portal MojaOlesnica.pl dowiedział się nieoficjalnie, że mężczyźni zamieszani w sprawę kradzieży i podpalenia w pogotowiu byli wcześniej pracownikami tej instytucji. Wątków w tej sprawie może być więcej.11 stycznia po godzinie 20 doszło do pożaru garaży przy siedzibie pogotowia ratunkowego, która mieści się przy ul. Ludwikowskiej w Oleśnicy. Spaleniu uległy stare przedmioty, a także jedna z karetek. Był to jedynie pojazd rezerwowy, służący jako dodatkowe zabezpieczenie dla regularnych zespołów oraz do przewozu pacjentów z COVID-19.

- W dniach 11-12.01.2021 roku Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn Powiatu Oleśnickiego którzy na przełomie kilku miesięcy dokonali kradzieży na szkodę Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Jednemu z zatrzymanych sprawców kradzieży został przedstawiony zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Szacowana wartość strat jakie poniósł Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy 15000 zł. Decyzją Prokuratury wobec sprawcy kradzieży został zastosowany dozór kuratorski natomiast sprawca kradzieży i podpalenia poręczenie majątkowe oraz dozór kuratorski - taką oficjalną dotąd notkę opublikowała Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

Pytań w sprawie zdarzenia i jego tła jest wiele. W międzyczasie ustaliliśmy, że podejrzani są byłymi pracownikami pogotowia. - Wszyscy jesteśmy w szoku i mówi się, że mogło dojść także do pewnych nieprawidłowości, o szczegółach których nikt nie chce głośno mówić - słyszymy od osób związanych z działalnością szpitala.

Zarówno policja, jak i prokuratura, nie chciały komentować informacji co do wcześniejszego miejsca pracy podejrzanych oraz doniesień na temat tego, czy postępowanie idzie także w kierunku innych czynów zabronionych. Wiadomo natomiast, że sprawa może być rozwojowa i wciąż trwają czynności.

Piotr Paszkowski

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (51)

JKM28.01 o 01:20

Straty 15000zł??? Ktoś się chyba pomylił

Zgłoś
fakir 27.01 o 08:38

GG, to w takim razie możesz być pierwszy!

Zgłoś
,,,27.01 o 06:41

Wina PiS i Kaczyńskiego

Zgłoś
Gg26.01 o 20:28

Fakir: chyba na głowę upadłeś, że oni to sami i bezinteresownie robią. Naiwniak...

Zgłoś
26.01 o 20:19

Ta robota była na zlecenie służby ratownicze

Zgłoś
fakir26.01 o 19:47

GG, jakoś strażakom nikt nie organizuje tylko sami potrafią się zmobilizować...

Zgłoś
Niebywałe 26.01 o 14:57

To co sie dzieje jest niebywałe . Afera za afera. Złe decyzję dyrekcji . Zwolnieni ludzie . Brak zaufania dla dyrektora . Cała Polska już zna oleśnice i każdy pyta o co tam chodzi gdzie jest reakcja Starostwa . Jedno jest pewne nigdy olesnica nie przeszła do historii tak jak jest to dziś za tych rządów .

Zgłoś
Gg26.01 o 14:49

fakir: zorganizujcie sobie? A to nam brakuje karetek? Czy społeczeństwu? Komu brakuje, niech organizuje.

Zgłoś
Git gość 26.01 o 14:39

Pytanie do służb ratowniczych Pana Krawczaka i Pani Kubiak gdzie jest karetka na którą GKN dał państwu duże pieniądze? I dlaczego karetka stoi i gnije i jest jeszcze nie zrobiona przecież to już prawie 1 rok czasu? ktoś coś wie na ten temat nieszczęsnej karetki?

Zgłoś
...26.01 o 14:30

Patoli w Oleśnicy nie brakuje. Pracować się nie chce , kraść jak najbardziej .

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube