reklama
reklama
Dziś jest sobota, 27 lutego. Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zbliża się XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny w Sycowie

Kultura24.01 o 10:02Komentarzy:
Już 31 stycznia w Sycowie po raz osiemnasty zagrają dla Rodaków na Wschodzie!31 stycznia w Sycowie na Dolnym Śląsku odbędzie się XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Na koncert Zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak, Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

- To wydarzenie jest dla Sycowa znakiem czasu i symbolem naszego przywiązania do Rodaków ze Wschodu. Trzeba podkreślić, że Syców zaraz po wojnie został w dużej mierze zasiedlony przez Polaków ze wschodniej części Polski, dlatego to wydarzenie jest świętem naszej całej społeczności - mówi Dariusz Maniak.

Koncert rozpocznie się o godz. 16, a z powodu obostrzeń epidemiologicznych, będzie można oglądać go online na stronach sycow.pl oraz fb.com/mig.sycow. O godzinie 13 w TVP Polonia transmitowana będzie Msza Św. w intencji Ojczyzn.

Wrażeń z całą pewnością nie zabraknie. Występy lokalnych wokalistów z Grupy Assol działającej przy CK w Sycowie, zespołu BENE oraz wokalistów z grupy SCALA będą przeplatane wspomnieniami z poprzednich Koncertów oraz transmisjami występów naszych Rodaków ze Wschodu. Ponadto widzowie będą mogli usłyszeć pozdrowienia od przedstawicieli polskich środowisk z Syberii, Ukrainy, Białorusi i polskich dyplomatów współpracujących z Polonią. 

- Kilka dni przed koncertem uruchomiona będzie finansowa zbiórka na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie. W tym roku przeprowadzona będzie na portalu “rzutka.pl i potrwa do 7 lutego. XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie Patronatem Honorowym objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Zapraszamy do oglądania transmisji i wspierania naszych Rodaków - informuje sycowski magistrat.

źródło: UMiG Syców

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube