reklama
reklama
Dziś jest sobota, 27 lutego. Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mieszkańcy wykorzystali zaledwie 30 procent bonów turystycznych [WIDEO]

Aktualności23.01 o 06:16Komentarzy: 4
Zamknięte hotele nie pozwalają Dolnoślązaków na korzystanie z bonów turystycznych. Do końca minionego roku mieszkańcy naszego regionu wykorzystali 92 660 z prawie 300 tys. dostępnych bonów. W całej Polsce w pełni wykorzystanych zostało niewiele ponad 1 mln bonów na ponad 4 mln dostępnych dla rodzin z dziećmi. Bonami można płacić w 20 955 miejscach związanych z turystyką.W całej Polsce jest 4 193 988 osób uprawnionych do otrzymania bonu, z czego bony aktywowało już 1 092 427osób. - Wygenerowanie bonu jest bardzo łatwe pod warunkiem, że założyło się już swoje indywidualne konto na naszej platformie internetowej PUE ZUS - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

- Jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił polecam nasza instrukcję i film, z którymi samodzielne założenie konta jest proste - dodaje.Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).rd, źródło: ZUS

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Monika25.01 o 08:06

Kto chciał to wydał. Bon wykorzystalam w wakacje w sierpniu.

Zgłoś
ubu24.01 o 14:00

Hit rządu- rozdać bony i zamknąć hotele :P

Zgłoś
X24.01 o 13:38

Tu 104 to trzeba bylo korzystac a nie tu narzekac. Nie dosc ze dają to w du..e jeeszcze źle. Widac ze nalezysz do tych nieszczęśliwych i wiecznie niezadowolonych.

Zgłoś
Tu 10423.01 o 11:14

I o to chodziło siepaczom z PiS. Kasa została w budżecie ale jaki był szum medialny!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube