reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Co na weekend poleca biblioteka? Coś do czytania z babcią i dziadkiem

Kultura22.01 o 11:23Komentarzy:
Oleśnicka bibliotekarka Anna Zielińska-Rybak, z okazji Dnia Babci i Dziadka, na weekend poleca książkę "7 opowieści do czytania z babcią i dziadkiem"



Na najbliższy weekend polecam gorąco, w związku z Dniem Babci i Dziadka, uroczą książeczkę pod tytułem „7 opowieści do czytania z babcią i dziadkiem”. Autorki Delphine Loez i Karine-Marie Amiot w swoich opowiastkach przedstawiają wnuczęta dzieci - Zuzię czy Julka, a także wnuczęta zwierzątka - małego Koalę, Niedźwiedziczkę oraz Króliczątka.

Z opowiastek dowiadujemy się jak maluchy spędzają czas z dziadkami, a po każdej opowiastce dla małych czytelników autorki oferują mały poradnik - jak przygotować się do nocowania poza domem lub jak wyrażać wdzięczność, a także jak poradzić sobie, gdy malucha dopadnie tęsknota za rodzicami.



Historyjki mogą zainspirować Dziadków do rozmaitych aktywności z wnuczętami, chociaż wiadomo, że nie ma jak wspólne czytanie i opowiadania maluchom zwłaszcza o dzieciństwie ich rodziców.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia oraz mnóstwa niczym nie ograniczonych chwil, spędzonych na lekturze ze swoimi ukochanymi Wnuczętami.

Ania Zielińska-Rybak, Biblioteka Dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube