reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ruszy budowa budynków socjalnych przy ulicy Kopernika. Koszt inwestycji to ponad 4 mln złotych

Aktualności21.01 o 14:23Komentarzy: 44
Za kwotę ponad czterech milionów złotych przy ulicy Kopernika w Oleśnicy powstaną nowe budynki socjalne.


źródło: UMO

- Podpisano umowę na budowę budynków socjalnych przy ul. Kopernika 13 w Oleśnicy. Wykonawcą jest firma TOM-INSTAL Sp z O. O. Termin zakończenia robót planowany jest na 31.08.2022 r. Inwestycja będzie kosztowała 4 429 763,70 zł brutto. Wykonawca niedługo rozpocznie rozbiórkę baraku, który na razie się tam znajduje - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

- Projektowane obiekty przeznaczone pod lokale mieszkalne. W jednym budynku zlokalizowano 9 lokali jedno i dwupokojowych na parterze budynku oraz 5 lokali dwu i trzypokojowych na I piętrze budynku. Łączna liczba lokali w budynku wynosi 14. Łączna liczba lokali w dwóch budynkach wynosi 28. Wszystkie lokale dostępne z zewnątrz – w parterze bezpośrednio z terenu, na piętrze z galerii zadaszonej dostępnej z terenu poprzez schody zewnętrzne, zadaszone. W budynkach nie występują wewnętrzne powierzchnie wspólne - czytamy w dokumentacji.

Lokale będą miały od ok. 25 do 26 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia całkowita obu nieruchomości będzie liczyła ponad 1300 mkw. Przypomnijmy, najem lokali socjalnych przysługuje osobom bezdomnym lub niemogącym się samodzielnie utrzymać z powodu ubóstwa. Za takie inwestycje płacą wszyscy podatnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (44)

Abc23.01 o 19:09

Do komentujących lokatorów mieszkańców bloku socjalnego. I co z tego że płacicie czynsze. Mamy wam współczuć że tyle płacicie my też płacimy i do tego pracujemy i to z naszych podatków macie gdzie mieszkać. Większość z was nie pracuje tylko imprezuje za kasę z mopsu które powinny być na dzieci a jak ktoś pracuje to na lewo żeby wam dodatków nie zabrali. Skoro macie chęć żalić się jakie to duże czynsze macie to bądźcie szczerzy do końca ile macie dodatku do czynszu? I jeszcze droga wam nie pasuje i ciemność jak tak źle to chociaż to sobie zróbcie za swoje pieniądze a nie tylko za kasę podatników. Nikt wam niczego nie zazdrości tylko nie chcemy was tyle utrzymywać wy też biednych nie wspomagacie bo was nie stać najlepiej tylko wam dawać a do roboty się zabrać

Zgłoś
Oleśniczanin23.01 o 06:19

Witam. Około 1300 metrów kwadratowych za 4,4 ml zł to 3,4 tyś za metr i to bez zakupu gruntu i bez zysku dewelopera. Co za luksusy będą mieli mieszkańcy do dyspozycji a może na przetargu ktoś zarobił?

Zgłoś
Adas22.01 o 11:01

Tylko gópki płacom za mieszkanie. Pis mi je da.

Zgłoś
Adas22.01 o 11:00

No i super bede se mieszkał i za nic nie płacił bo mam juz przydział. Moje kumple tam mieszkaja i som fajne imprezki a patole niech placa i dakej głosuja na platforme. Pis daje fszystko i jest ok

Zgłoś
Kopernik22.01 o 11:00

Do Niezadowolony: jakie rozdawnictwo. Czynsz za lokal socjalny na Kopernika wynosi 530zl + prad ok 300zl. Miesieczne oplaty ponad 800zl. Nie ma nic za darmo.

Zgłoś
hue hue22.01 o 10:32

No i się zaczęło.

Zgłoś
.22.01 o 10:25

A internauci wiedzą, że Szpitalem interesuje się już CBA? Macie swój PiS i swojego Bronsia.

Zgłoś
Rzul Edek22.01 o 09:39

Budujta chcem mniedz swojom melinke wkoncu

Zgłoś
Tadeusz Błaszczyk22.01 o 09:12

A ja gardzę tobą i większością społeczeństwa. Plebs, patologia, nieroby i nieudacznicy to podludzie i to co oni myślą, w co wierzą, kim gardzą nie ma znaczenia bo to zwykłe robactwo, karaluchy, szczury które się tępi lub wykorzystuje do osiągania własnych celów

Zgłoś
Olesniczanin22.01 o 08:51

Tadeusz Błaszczyk takimi jak ty gardzi większość społeczeństwa bo większość społeczeństwa zarabia mniej niż 7 tys. Szkoda słów na takiego jak ty . Epitety którymi rzucasz w innych pasują do ciebie

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube