reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nie chcą drastycznych zdjęć w Oleśnicy. Dziś złożono projekt uchwały w biurze rady miasta

Aktualności20.01 o 17:32Komentarzy: 65
Oświadczenie Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej "Oleśnica Nasze Miasto" złożyło dziś projekt uchwały zakazującej prezentowania drastycznych treści w przestrzeni publicznej.* * *

Oświadczenie Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej "Oleśnica Nasze Miasto”

W dniu dzisiejszym złożyliśmy w Urzędzie Miasta kompletny projekt uchwały zakazującej prezentowania w naszym mieście treści drastycznych w tym płodów ludzkich i ich szczątków.

Podkreślamy! Nie chodzi nam o zakaz prezentowania jakichkolwiek poglądów, lecz o to aby forma ich prezentacji uwzględniała różną wrażliwość i wiek użytkowników wspólnej przestrzeni.

Pod naszym projektem w krótkim czasie podpisało się aż 719!!! mieszkańców Oleśnicy pokazując jak ważny to temat dla społeczności naszego miasta. Dziękujemy mieszkańcom za tak szeroki odzew!

Dla zobrazowania stanowiska mieszkańców, pragniemy przytoczyć fragmenty komentarzy jakie padały podczas składania podpisów pod projektem uchwały:

...gdy wychodzimy ze szkoły córka, przy tym samochodzie łapie mnie za rękę i zakrywa nią oczy, ... Pan wie co przeżywała moja żona będąc w zagrożonej ciąży kiedy zobaczyła te zdjęcia przed szpitalem?,...mój wnuczek z Wrocławia nie chce mnie odwiedzać w Oleśnicy bo tam stoi ten straszny samochód,... dziewięcioletni syn obudził się w nocy z powodu koszmaru związanego z plakatem o czym mi opowiedział, ... sprzeciwiamy się zmuszaniu nas i naszych dzieci do oglądania makabrycznych, krwawych scen, ...Prezentowanie takich obrazów przy szpitalu, szkole, ruchliwej ulicy to zwykła przemoc i bezczelność.

Wśród osób składających podpisy byli ludzie o skrajnie różniących się od siebie poglądach na temat samej aborcji i wszyscy zgodnie twierdzili, że nie zgadzają się na przymus oglądania okaleczonych szczątków płodów i innych drastycznych obrazów pod pozorem jakiejkolwiek kampanii informacyjnej.

Projekt uchwały wraz ze złożonymi pod nią podpisami jest stanowiskiem mieszkańców Oleśnicy w tej sprawie. Nie mamy zatem żadnych wątpliwości, że reprezentujący nas w Radzie przedstawiciele wezmą pod uwagę nasze wspólne dobro i w trosce o zdrowie psychiczne nas i naszych dzieci, swoją decyzją nie pozwolą, na publikowanie drastycznych obrazów.

Pełnomocnik : - Arkadiusz Kembłowski
Z-ca Pełnomocnika - Mirosław Płaczkowski

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (65)

,,,25.01 o 07:45

Rucham psy i małe dzieci

Zgłoś
,,,24.01 o 19:37

Podszywanie się pod ,,,jest delikatnie mówiąc błazenadą piszącego, tylko tyle i nic ,tylko tyle..

Zgłoś
@24.01 o 17:11

Legalnie udaj się do psychiatry

Zgłoś
Argentyna22.01 o 16:06

Legalna aborcja to prawo człowieka.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl22.01 o 13:05

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
,,,22.01 o 13:01

@Hollow Point!..Masz częściowo rację, szczególnie jeżeli chodzi o drastyczne zdjęcia dzieci"płodów", po dokonanej aborcji w miejscach publicznych. Byłem sprowokowany wystąpieniami na stronach MO, niezrównoważonego imć p.Błaszczyka..

Zgłoś
Tadeusz Błaszczyk22.01 o 13:00

,,, ty jebana dziwko pierd0lona szmato psie skurvviały gdzie ty tu widzisz jakąś nienawiść pedofilu????

Zgłoś
Tadeusz Błaszczyk22.01 o 12:59

,,, ty śmieciu, szmato, podludzkie ścierwo, pedofilu, gwałcicielu rozjebię cię i połamię!!! Rozpierdolę ciebie i całą twoją rodzinę!!!

Zgłoś
Hollow Point22.01 o 12:43

@ ,,, , nagie dzieci biegające po plaży to jedno a zdjęcia takowych w centrum miasto to coś zupełnie innego. Plaża jest miejscem przystosowanym do tego aby przebywać tam w takim a nie innym stroju i wszyscy korzystający z plaży o tym wiedzą i wchodząc na nią godzą się na pewne niepisane reguły, nie można porównywać tych dwóch przestrzeni do siebie bo to tak jakbyś porównywał jabłko do roweru. Tłumaczenie , że pokazywanie treści drastycznych w miejscach publicznych jest ok bo "prawda w oczy kole" jest niedojrzałe i nieodpowiedzialne a do tego głupie. Jest wiele drastycznych prawd, które kolą w oczy ale ze względu na pewne reguły życia społecznego nie ukazuje się ich publicznie, jest to uwarunkowane prawnie. Wojna i zdjęcia rozerwanych żołnierzy też są prawdą jednak nie wystawia się takich zdjęć w centrum miasta w proteście przeciw wojnom. Pedofilia księży też jest drastycznym tematem ale nikt nie stawia przed kościołem banerów przedstawiających gwałt księży na bezbronnych dzieciach. Porównywanie rysunków wagin do zdjęć szczątków płodów po aborcji jest również nieadekwatne i nie ma tutaj żadnego znaku równości. Zgodnie z polskim prawem zdjęcia płodów poaborcyjnych nie powinny być pokazywane publicznie ponieważ są to treści drastyczne i szokujące, w szczególności dzieci, prawo jednak nie zawsze i wszędzie jest egzekwowane z przyczyn politycznych wynikających z sytuacji jaką obecnie mamy w kraju.

Zgłoś
KONFEDERACJA22.01 o 12:38

Dokładnie te pseudo kobiety łaziły darły się i jeszcze zabierały dzieci i dawały do rąk chamskie wulgarne teksty, patologia lewacka pobierająca 500+.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube