reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 2 marca. Imieniny Heleny, Henryka, Halszki.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Szczepionkę otrzymali medycy i żołnierze WOT. Póki co nowe osoby nie dostaną pierwszych dawek

Aktualności20.01 o 08:05Komentarzy: 22
Jak informuje p. o. dyrektora szpitala Przemysław Magiera, dotąd przeciwko koronawirusowi zaszczepiono około sześciuset medyków wraz z żołnierzami WOT. Akcja podawania preparatu nowym osobom zostaje wstrzymana z powodu znacznego ograniczenia dostaw.Koncern Pfizer zapowiedział zmniejszenie dostaw szczepionki na koronawirusa do krajów Unii Europejskiej, w tym także do Polski. W związku z tym, rząd poinformował o mniejszych ilościach preparatu, które trafią do szpitali węzłowych.

Taki status ma właśnie Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy. - Dostawa, która miała do nas w tym tygodniu przyjść, została całkowicie wstrzymana - potwierdza w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl Przemysław Magiera, p. o. dyrektora jednostki.

Dziś lub jutro lecznica ma otrzymać informację co do dalszych dostaw. Nasz rozmówca przypuszcza, że dawek powinno wystarczyć dla osób, które potrzebują drugiego podania szczepionki. - Będzie to dostawa bardzo mała, dostarczająca tylko i wyłącznie podanie drugiej dawki - dodaje P. Magiera.

Nowe osoby z grupy "zero", czyli medycy i pracownic niemedyczni jednostek ochrony zdrowia nie zostaną przez to zaszczepieni. - Zaszczepiono ponad sześćset osób, drugie tyle czeka na pierwszą dawkę - informuje szef szpitala.

Jak stwierdza, wśród wymienionej liczby znaleźli się też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. - Zostali oddelegowani do szpitala zgodnie z rozkazem dowódcy i jako pracownicy pracujący na triażu, codziennie mający kontakt z pacjentami. Dlatego zostali zaszczepieni - poinformował P. Magiera, jednak nie był w stanie podać dokładnej liczby.

- Ilu zostało ich zaszczepionych to nie wiem, ale na pewno jest trzech żołnierzy, którzy pracują codziennie - usłyszeliśmy.

AKTUALIZACJA, godz. 11:52

Skontaktował się z nami jeden z żołnierzy. - Żołnierze, którzy się zaszczepili są żołnierzami zawodowymi z 10BKPanc. Ja jestem chyba jedynym żołnierzem OT, który się zaszczepił w Oleśnicy a to dlatego, że od początku listopada mam służby przy pobieraniu wymazów (osobiście je pobieram od chorych), więc ciężko o lepszą definicję "pierwszej linii" i kontaktu z chorymi na COVID. Podobnie wspomniani żołnierze zawodowi są na pierwszej linii i mają kontakt praktycznie z każdym wchodzącym do szpitala - napisał.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (22)

Spaniały polski człowiek22.01 o 15:42

Ta szczepionka to bilet do nieba nowej normalności.

Zgłoś
Paranoja 22.01 o 15:11

Wot czyli beznadziejne Maciarewicza. Jaki szef taką jednostką. A ciekawe czemu oni a kim to coś jest?

Zgłoś
smutny22.01 o 12:26

Medycy? Rozumiem.Ale WOT? Władza bardzo dba o silne ramię swoich bojówek,bardzo często młodych byczków.Tragedia na narodzie.

Zgłoś
ryś21.01 o 07:18

A co na to Pan Premier Mateusz Morawiecki bo nie wiem co o tym myśleć?

Zgłoś
@21.01 o 07:17

Wczoraj dyrektor Pfizera ogłosił, że szczepionki na Covid nie są wcale potrzebne. Więc ja się grzecznie pytam, po co to wszystko?

Zgłoś
Gabi20.01 o 21:45

A co z celebrytami? Dlaczego Oleśnica jest zaściankiem? W stolicy celebrytów zaszczepiono przed medykami...

Zgłoś
guru20.01 o 16:52

Biedna ta Polska , kraj bez przyszłości.

Zgłoś
Ja20.01 o 16:08

Żołnierze zawodowi z WOT. Ha ha ha

Zgłoś
bol20.01 o 12:24

Polityka dominuje wszystko.Znaczna część pracowników służby zdrowia w Oleśnicy nie otrzymała do dziś pierwszej dawki.Dotyczy to również medyków którzy codziennie mają kontakt z dziesiątkami pacjentów.Zamiast zakończyć grupę 0 wciska się na siłę inne grupy żeby tak żeby mówić jak szybko udziela się pomocy wszystkim potrzebującym.Nasz rodzimy bałagan i ściema.

Zgłoś
amd20.01 o 12:10

Szanowni Państwo krytykujący decyzję dotyczącą szczepienia żołnierzy WOT, przeczytajcie proszę zamieszczone na stronie WOT w dniu 12.01.2021 oświadczenie rzecznika prasowego 7 Pomorskiej Brygady OT. Redakcję proszę jednocześnie o doprecyzowanie liczby zaszczepionych żołnierzy WOT. W artykule podana została niewłaściwa ilość zaszczepionych żołnierzy należących do WOT.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube