reklama
reklama
Dziś jest sobota, 27 lutego. Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Miejska ogrzewalna czynna całą dobę? Uwagi radnego, odpowiedź Służb Ratowniczych

Aktualności17.01 o 12:48Komentarzy: 92
Miejski radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) wskazuje, że bezdomnych wyproszono z ogrzewalni z powodu przerwy. Prowadzące obiekt stowarzyszenie Służby Ratownicze tłumaczy to koniecznością ozonowania pomieszczeń.


fot. Paweł Bielański

* * *

Stanowisko radnego

Ogrzewalnia "całodobowa" z... przerwą
Wczoraj zastępca burmistrza Edyta-Małys Niczypor przekazała komunikat, że ze względu na zapowiadane bardzo niskie temperatury ogrzewalnia będzie czynna całą dobę. Lokalny portal internetowy podał taki komunikat cyt.:

"Mając na uwadze jutrzejsze bardzo niskie temperatury, zapewniony jest całodobowy dyżur ogrzewalni - informuje Edyta Małys-Niczypor, zastępca burmistrza Oleśnicy."

Dziś o godzinie 8.00 bezdomni zostali wyproszeni z ogrzewalni, ponieważ jest... przerwa (!) do godziny 11.00.Taka informacje przekazała mi właśnie osoba, która znajduje się w ogrzewalni.
Na zewnątrz jest - 12 stopni Celsjusza mrozu! Jest naprawdę zimnmo. Bezdomni przez te 3 godziny szukają schronienia w m. in. oleśnickich sklepach.

Decyzja była o przedłużeniu godzin otwarcia i całodobowym funkcjonowaniu ogrzewalni była słuszna. Niestety nie pokrywa się ona z rzeczywistością, a informacja podana przez zastępczynie burmistrza jest nieprawdziwa.

Paweł Bielański

* * *

Stanowisko Służb Ratowniczych

Oświadczamy, że od dnia 17.01.2021r ogrzewalnia prowadzona przez Służby Ratownicze w Oleśnicy przy ul. Kolejowej 2 czynna jest całą dobę.

Jednakże codziennie w godzinach 8.30-11.00 zaplanowana jest PRZERWA związana ze sprzątaniem, dezynfekcją oraz ozonowaniem pomieszczeń, o czym korzystający zostali poinformowani. O przerwie został również poinformowany MOPS oraz policja, dla których jesteśmy do dyspozycji w tym czasie pod telefonem alarmowym 881 351 301.

Zapewniamy w momencie gdyby w czasie przerwy pojawiła się osoba potrzebująca pilnej pomocy z powodu wyziębienia, udzielmy jej schronienia oraz pomocy medycznej, korzystając z innego pomieszczenia. W okresie trwającej pandemii niestety nie ma innej możliwości, samo wietrzenie po ozonowaniu wynosi 1 godzinę.

Służby Ratownicze

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (92)

jkjkk20.01 o 00:02

ta rudera to ogrzewalnia dla bezdomnych ??? ? na wsiach stodoły ,albo obory dla bydła wyglądają lepiej .Wyobrażam już sobie jak to wygląda w środku ........POwsko -komunistyczna banda rozkradła Oleśnicę

Zgłoś
Pytam bo nie wierzę 18.01 o 18:18

Za ten obskurny kurnik miasto płaci prywaciarzowi 130 tysiące? Naprawdę?

Zgłoś
az18.01 o 12:26

Wstyd takie rudery w mieście ,jaki pan taki kram. Zmurszałe popękane to nadzór budowlany oglądał przecież tam wchodzą ludzie.

Zgłoś
Gabriel Różański18.01 o 12:03

Chodzisz

Zgłoś
Gabriel Różański18.01 o 12:03

Sam Chodzież na lewatywę ty trollu PiSowski

Zgłoś
kolega z pracy18.01 o 10:16

Pck samo się wykańcza na własne życzenie.

Zgłoś
to przykre18.01 o 08:16

Możecie sobie teraz pogadać.....Muszą minąć trzy lata abyście mogli cokolwiek zmienić, choć jak was znam Oleśniczanie to przy następnych wyborach popełnicie ten sam błąd. To wynika z tego, że macie coś z pamięcią, no i jesteście łatwowierni jak dzieci, dajecie sobie wciskać kity wyborcze i wierzycie w każdego, nawet najbardziej idiotycznego fakenewsa.

Zgłoś
Klika18.01 o 07:58

Komu zależało rozwalić PCK które wykonywało swoją robotę dobrze i nie było afer? Ta cała klika z SR na czele, układy i ukladziki, po trupach do celu, byle do koryta $?? i nieważne jak piszą byle nazwiska nie przekręcali

Zgłoś
das18.01 o 07:19

Panie Bronś nie wstyd panu, że ta ruderka to miejska ogrzewalnia. Stolica ponad 100 tysiecznego powiatu, a tu taka żenada

Zgłoś
PiS18.01 o 07:15

Szanowny panie Różański serdecznie zapraszamy na darmową lewatywę dziś w godz 9.00-10.00

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube