reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zaniedbane kozy potrzebują nowych właścicieli! Apel fundacji Oleśnickie Bidy

Aktualności17.01 o 09:40Komentarzy:
Fundacja Oleśnickie Bidy szuka właścicieli dla zaniedbanych kóz! Publikujemy apel organizacji.* * *

Ten tydzień jest wyjątkowo ciężki dla zwierząt żyjących w nieodpowiednich warunkach. Jako wolontariusze zbyt często spotykamy się z cierpieniem i zaniedbaniem i chociaż jest to dla nas ciężkie, każda z tych sytuacji motywuje nas do dalszego działania. Odpowiemy na każde zgłoszenie i zajmiemy się każdym potrzebującym zwierzęciem.

Dzisiejsza sytuacja uświadomiła nam jak długa jest droga prowadząca do traktowania zwierząt z należytym im szacunkiem, kiedy mamy problem ze spełnieniem ich podstawowych potrzeb. Interwencja nietypowa, bo dotycząca kóz, które kiedyś przysługiwały się opiekunom produkując mleko i generując zarobek. Sześć skrajnie zaniedbanych i wyziębionych istot bezgłośnie wołających o pomoc. Bardzo łatwo było je przeoczyć. Schowane w ciemnych komórkach, leżące w kącie, bez cienia nadziei.

Zastaliśmy pomieszczenia zapełnione odchodami i ani jednej miski z wodą. Głodne kozy miały jedynie gałęzie do obgryzania. Nie miały jednak siły, żeby do nich podejść. Oprócz nich na posesji znajdowało się jeszcze kilka głodnych kur, koty oraz pies, który błąkał się po okolicy bez nadzoru.Sytuacja, jak to zwykle bywa, nie jest czarno-biała. Na ogromnej posesji został jeden schorowany człowiek, który nie ma siły zajmować się zwierzętami. Przyznał, że sam potrzebuje pomocy i zgodził się odsprzedać zwierzęta za symboliczną kwotę, która pozwoli mu opłacić własne leczenie. Zapewniliśmy im na ten moment jedzenie, wodę oraz siano. Bardzo pilnie szukamy osób, które zechcą odkupić od właściciela kozy i kury, które przeszły już zbyt dużo w swoim życiu. Przy kwocie około stu złotych za jedną kozę właściciel będzie mógł pozwolić sobie na wykupienie leków. Niestety, na ten moment nie znamy płci i wieku kóz. Trzy z nich są prawdopodobnie młode. Prosimy o pomoc - w obecnym miejscu nie mają opieki i nie możemy ich tam zostawić. Zwierzęta wymagają odpowiedniego żywienia oraz schronienia. Możemy pokazać im, że człowiek nie oznacza wyłącznie obojętności.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt przez naszą stronę.

Oleśnickie Bidy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube