reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Liczba mieszkańców gminy w Oleśnica w porównaniu z sąsiadami

Aktualności17.01 o 07:25Komentarzy: 10
Niedawno Krzysztof Skórzewski, zastępca wójta i sekretarz gminy Oleśnica, zaprezentował dane dotyczące liczby mieszkańców. Tym razem zestawił je z sąsiednimi gminami.* * *

Analiza danych statystycznych z okresu ostatnich 10 lat potwierdza stały trend wzrostowy liczby mieszkańców gminy Oleśnica. Od 2010 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1.691 osób, tj. wzrost o 14,01% (średnio rocznie przybywało 169 osób).
W powiecie oleśnickim tylko gmina Oleśnica i Dobroszyce odnotowały w 2020 r. przyrost mieszkańców. W pozostałych gminach mieszkańców systematycznie ubywa.

Gmina Oleśnica jest trzecią, pod względem liczby ludności, gminą w powiecie oleśnickim. Kilka lat temu wyprzedziliśmy gminę Twardogóra, i jeśli tendencja się utrzyma to za kolejne 10 lat mieszkańców gminy wiejskiej Oleśnica będzie więcej niż mieszkańców w gminie Syców.

Spośród gmin z którymi sąsiaduje gmina Oleśnica duży trend wzrostowy obserwujemy w gminie Czernica i Długołęka. Ta ostatnia za kilka lat będzie miała więcej mieszkańców niż miasto Oleśnica.

Krzysztof Skórzewski - Sekretarz / Zastępca Wójta Gminy Oleśnica

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Mieszkaniec17.01 o 14:00

Pytanie odnośnie miasta Oleśnica - spadek wynika z tego, że tyle ludzi umarło...wyjechało....? A ile przybyło nowonarodzonych ? Pisaliście ,że tyle porodów ale to chyba nie Oleśniczanki ?

Zgłoś
Gabriel Różański17.01 o 13:47

Brawo PiS dziękujemy za to że nikt nie chce mieszkać w Polsce i każdy stąd ucieka

Zgłoś
ryś17.01 o 12:06

Bardzo ciekawe zestawienie. Jednak z tymi kilkoma latami do zrównania się z gminą Syców to trochę przesadza, no chyba że powyżej 10 to dalej kilka.

Zgłoś
Stachu17.01 o 11:09

Zgadza się wójt myślał chyba że ciemnota na wsi będzie zawsze.

Zgłoś
Ksma17.01 o 10:26

Panie Skorzewski, jak już te tabletki Pan przegląda to proszę podać inne dane mianowicie wzrost dochodów gminny, ile dodatkowych pieniędzy jest z tych nowych mieszkańców że starych ani złotówki.a żeby dziurę załatać na drodze chodnik odśnieżyć posypać piaskiem na nic nie ma .panie wójcie jest pan cienkim zarządcą . przedmówcy mają rację - pasozyt

Zgłoś
Fifi17.01 o 09:57

Mnie już nie liczcie. Jestem zmuszony wyemigrować, komuchy zniszczyły mi biznes. Dzieci nie mają co jeść

Zgłoś
...17.01 o 09:55

Oleśnica się zwija - od lat. Trudno zaprzeczyć. Jakie są tego przyczyny?... No przecież nie "kwitnący" rozwój infrastruktury miejskiej. Ludzie po prostu wolą mieszkać z dala od miasta, w otoczeniu przyrody.

Zgłoś
Kokke17.01 o 09:48

Hmm nie ma o czym pisać? Tylko o Statystyce Ciekawe ilu jest nie zameldowanych w Gminie i korzystają z jej dobroci. Nie ma żłobka Przedszkola kanalizacja nie istnieje komunikacja to danie Kasy na zycie Polbusowi nie działa nic... lipa jest Wójt schował się za plecami Skórzewskiego, który wzioł dane z GUS i coś nam tu sie stara pokazać ze oni i Niby Długołęka!! hehe z czym do ludzi. W Smardzowie nie działa nawet odśnieżanie drogi są śliskie i pewnie w każdej wśi to samo nie ma żadnego planu na cokolwiek a teraz ośmieszają się wpisem ze mają dodatni przyrost mieszkańców i kogo to obchodzi? A gdzie remonty dróg budowa szkoły przedszkola? Czy nawet żłobek nie ma. Mieszkańcy sprzedają działki i jakos to bedzie bo interes idzie do przodu a infrastruktura nie działa i nikt o tym nie myśli... szkoda Czas chyba Wójta Kasiny Mija i tyle..

Zgłoś
?17.01 o 08:56

Ale co ten wpis ma udowodnić? Co pokazać? Że w Gminie wójt jest wielkim nieobecnym i dlatego zastępca coś tam pisze, żeby był pozór, że Gmina działa? Może jakiś wpis o kanalizacji, nowym żłobku, przedszkolu, komunikacji publicznej?

Zgłoś
Maniek17.01 o 08:46

Gmina Oleśnica to pasożyt, który żeruje na mieszkańcach Oleśnicy. Ci utrzymują m.in. Atol, a mieszkańcy np. Spalic nie dokładają do tego grosza, a chętnie korzystają.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube