reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Policja zapowiada kontrole w lokalach. Kary nawet do 30 tysięcy złotych?

Aktualności17.01 o 08:37Komentarzy: 58
Choć przepisy ograniczające swobodę działalności gospodarczej budzą kontrowersje z uwagi na możliwość ich niezgodności z konstytucją, to policja grozi właścicielom lokali karami do 30 tys. zł za wznowienie funkcjonowania.- Wszyscy już jesteśmy zmęczeni sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy przez epidemię koronawirusa. Ograniczeniu uległy nasze ulubione aktywności, przyzwyczajenia, sposób spędzania wolnego czasu i niestety również w wielu przypadkach - zarobkowania. Jednak dzięki rozpoczęciu szczepień i zachowaniu jeszcze przez ten czas zasad reżimu sanitarnego, jest szansa na to, że wkrótce to wszystko minie. Dlatego służby odpowiedzialne za przeciwdziałanie epidemii koronawirusa i kontrolowanie przestrzegania wprowadzonych zasad, interweniują wówczas, gdy dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować gwałtownym ponownym rozprzestrzenieniem się choroby - czytamy w komunikacie na stronach Komendy Głównej Policji.

Mundurowi przypominają, że na mocy obostrzeń w formie stacjonarnej. nie mogą funkcjonować m.in. instytucje kultury, dyskoteki, puby i restauracje. Część takich obiektów na przykład w powiecie oleśnickim wznowiła lub planuje wznowić działalność. Coraz więcej przedsiębiorców wskazuje bowiem na to, że w Polsce nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego, który ich zdaniem mógłby ograniczać swobody obywatelskie. Co więcej, mimo zamknięcia, nadal muszą płacić czynsz, podatki oraz składki na ubezpieczenia zdrowotne.

- Wyżej wymienione podmioty, które prowadzą działalność wbrew obowiązującym przepisom, mogą spodziewać się kontroli ze strony uprawnionych organów i konsekwencji wyciąganych nie tylko przez nie, ale również przez policję, prokuraturę i sądy. Organem wiodącym w zakresie prowadzenia kontroli tego typu podmiotów są jednostki Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, mają one możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej do 30 tysięcy złotych - ostrzega policja.

rd, źródło: policja

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (58)

as19.01 o 03:53

Mimo zamknięcia, nadal muszą płacić czynsz, podatki oraz składki na ubezpieczenia zdrowotne.Granda!

Zgłoś
Gabriel Różański18.01 o 12:07

Brawo PiS dziękujemy za kontrole i zamykanie lokali i niszczenie polskich przedsiębiorstw i gospodarki

Zgłoś
prawda18.01 o 11:23

Mam propozycje dla tych wszystkich milicjantów oraz wszystkich obywateli, którzy mówią żeby karać bo to nieodpowiedzialne itp. przeznaczcie proszę swoją wypłatę tym prowadzącym restauracje i puby oni praktycznie nie maja za co żyć! Albo opłaćcie im chociaż ZUS albo czynsz lub jakiś rachunek za jeden miesiąc mądre głowy bo co miesiąc wypłatka na konto wpada...

Zgłoś
***** ***18.01 o 07:33

Jasne... Tylko nasz kraj taki cwany . pewnie, otwierajcie wszystko niech całe bydło się zbiera, a reżimy i obostrzenia będą latami przez takich jak Wy. Ja rozumiem, że nie zarabiają. Ale Oni nie są jedyni! Coś się robi w jakimś celu, a tu są same wypowiedzi uciemiężonych anty-Covidowcow. Wtyd na cały świat, państwo pełne cwaniaków :/

Zgłoś
Cześć 17.01 o 23:20

Aha rano akcja a później też, kasy brakuje i wszystko jest ok

Zgłoś
Dea17.01 o 22:01

Proponuję tak rano akcja kierowcy a później akcja bary, restauracje będzie kasa i poprawi budżet

Zgłoś
KKK17.01 o 18:39

O ile szanuję zwykłych policjantów, tak KGP to milicja w czystej postaci. Aby tylko dokręcić śrubę obywatelom, bo każdy obywatel to przestępca. Za co przedsiębiorcy mają żyć? A ci wypłaty dostają i łatwo im się podejmuje decyzje. Zero człowieczeństwa.

Zgłoś
bez pardonu17.01 o 18:19

Do absurd masrczki chronią dobre dobre

Zgłoś
Świetny 17.01 o 18:18

Podobno następna fala będzie na święta

Zgłoś
law17.01 o 17:31

Na szczescie jest podstawa prawna prawomocny wyrok WSA w Opolu z dnia 27.10.2020, II SA/Op219/20, że zakaz prowadzenia działalności gospodarczej nie ma podstawy prawnej, więc zalecam mundurowym zapoznanie sięz jego treścią! Nie mamy stanu wyjątkowego, zatem wszelkie restrykcje polegające na całkowitym zamykaniu branż naruszają delegację ustawową i Konstytucję. A dwa ostatnio głośno się zrobiło o mozliwości pozywania nadgorliwych funkcjonariuszy o odszkodowanie z powództwa cywilnego...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube