reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zamiast do schroniska, bezdomni mieli trafić na dworzec PKP. Mamy wyjaśnienia

Aktualności16.01 o 12:33Komentarzy: 68
Policja miała zawieźć zziębniętych bezdomnych na dworzec kolejowy, ponieważ pojawiły się problemy z dostępnością schroniska, a na dodatek ogrzewalnia jest czynna od godzin wieczornych. Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie.Dziś policja została poinformowana o bezdomnych osobach na terenie Oleśnicy, które przebywały na mrozie. Mundurowi starali się odwieźć jednego z nich do schroniska w miejscowości Szczodre. To właśnie z tą placówką oleśnicki samorząd ma podpisaną umowę na świadczenie usług pobytu dla bezdomnych.

Jak się dowiedzieliśmy, dla osób z naszego miasta zarezerwowanych jest sześć miejsc. Niestety, policjanci uzyskali informację o niedostępności placówki, natomiast miejska ogrzewalnia prowadzona przez Służby Ratownicze funkcjonuje od godzin wieczornych. Bezsilni funkcjonariusze zaproponowali zziębniętym mężczyznom odwiezienie na oleśnicki dworzec kolejowy, gdzie nie byliby narażeni na mróz.

Na opisywaną sytuację zareagowała Edyta Małys-Niczypor, zastępczyni burmistrza Oleśnicy. Do placówki w Szczodrem pojechał pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy w celu wyjaśnienia całej sytuacji. Okazało się, że w okresie pandemii w schronisku dla osób bez wyniku testu na obecność koronawirusa funkcjonuje izolatorium, które chwilowo było całkowicie zapełnione. Problem jednak został już rozwiązany.

- Przedstawicielka MOPS-u interweniowała w tej sprawie, miejsce jest już dostępne. Policja właśnie jedzie z bezdomnym do schroniska - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Edyta Małys-Niczypor.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (68)

kjjkjk17.01 o 22:45

bezdomnych i żulerkę naprodukowało PO za czasów swoich złodziejskich rządów .Złodziejska prywatyzacja zrobiła z ludzi kloszardów .J...bać żydowsko , hitlerowskie PO .

Zgłoś
Królowa śniegu17.01 o 15:30

Żeby ogrzać się w ogrzewalni w Oleśnicy musisz przejść badanie alkomatem. Jeżeli masz więcej niż zero promili alkoholu nie wpuszczą cię do ogrzewalni, bo taki mają regulamin. Podobno regulamin ogrzewalni układał jakiś ksiądz. Ogrzewalnia jest tylko dla świętych, którzy nigdy nie wypili, nigdy nie zgrzeszyli. Grzesznik do ogrzewalni nie wejdzie. Moim zdaniem SKANDAL

Zgłoś
To pewne17.01 o 15:01

Jareczkowi miało być.

Zgłoś
To pewne17.01 o 14:58

Mareczkowi żal d. ściska że jest nieudacznikiem i nic nie potrafi.

Zgłoś
Jan Gała17.01 o 14:37

Wyciąć w pień. Żadnego pożytku z nich nie ma.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl17.01 o 13:45

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
marek17.01 o 12:45

@Jarek mój syn się leczył u dra Michała Kołacińskiego i teraz wnuk się leczy - jesteśmy bardzo zadowoleni z wiedzy i sposobu podejścia do dzieci.

Zgłoś
Piotr17.01 o 11:02

https://www.facebook.com/536161756800435/posts/1172586706491267/

Zgłoś
Jarek,17.01 o 05:11

Slynny pan michal to niechsie zajmie leczeniem byle nie jak to robil w wojsku ha ha

Zgłoś
xyz16.01 o 22:49

Co zrobić z bezdomnymi z Bierutowa. Grzech wyrzucić takiego z ogrzewanej klatki schodowej na Zielonej. Inny temat to imprezy alkoholowe Zielona 10b. Gówniarze niestety są bezkarni. Strach podejść z pytaniem "co tu robicie"? Niestety Raku opanował to pomieszczenie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube