reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Szczepienia na koronawirusa w mieście i gminie Twardogóra. Co warto wiedzieć?

Aktualności16.01 o 09:31Komentarzy: 4
Publikujemy komunikat Urzędu Miasta i Gminy Twardogóra dotyczącego szczepień dla mieszkańców.* * *

W jakiej kolejności odbędą się szczepienia?

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 przebiegał będzie w następujących etapach:

Etap 1:

pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60 roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat.
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Etap 2:

osoby w wieku poniżej 60 roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

Etap 3:

przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Podczas swojego przeznaczonego dla siebie etapu szczepień masz trzy możliwości zapisu na szczepienie:

Telefonicznie na całodobową i bezpłatną infolinię 989 - do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego);
Bezpośredni kontakt się z wybranym punktem szczepień - mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na stronie: gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien. Punkt szczepień w Twardogórze: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Twardogórze przy ulicy Ludwika Waryńskiego 10 nr telefonu (71)3158009 i 725206444.

Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Gmina Twardogóra zapewnia transport do punktu szczepień dla osób:

- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Osoby, które chcą skorzystać z transportu zapewnionego przez Gminę Twardogóra proszone są o kontakt telefoniczny z twardogórską przychodnią - nr telefonu (71)3158009 i 725206444.

UMiG Twardogóra

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

STO17.01 o 21:30

Warto wiedzieć żeby się nie szczepić.

Zgłoś
Hejter 16.01 o 12:54

Mistrzu Gabriel masz rację

Zgłoś
,,16.01 o 10:04

Ty góbkó.

Zgłoś
Gabriel Różański 16.01 o 09:33

Ja zapisałem siebie i moja żonę Edmunda no następne szczepienie .Płacę podatki i należy się.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube