reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Książka na weekend z biblioteki. Tym razem coś dla miłośników zwierząt

Kultura16.01 o 08:18Komentarzy:
- Kolejna weekendowa propozycja dla miłośników książek i... ZWIERZĄT! Tym razem, specjalnie dla Was, Biblioteka "Pod Pegazem" recenzuje książkę autorstwa Agnieszki Cholewiak-Góralczyk! - informuje OBP.* * *

Trochę z niedowierzaniem wzięłam do ręki książkę z półki „NOWOŚCI” w Bibliotece „Pod Pegazem” autorstwa Agnieszki Cholewiak-Góralczyk „Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka”

Zapytałam sama siebie: jak można swojego zwierzaka źle karmić i czy ja robię to dobrze? Przyznam, że mam w domu trzy koty, jednego adopciaka, drugi urodzony pod schodami, trzeci przyszedł po pomoc z zaropiałym okiem i pogryziony. Karmię te koty i dbam o nie.

Agnieszka Cholewiak-Góralczyk jest z zawodu technikiem weterynarii i socjologiem, a „kocim dietetykiem została z konieczności, z wewnętrznego przymusu”.

Już na pierwszych stronach książki czytelnik staje przed wyborem: jest właścicielem czy opiekunem zwierzęcia? Autorka bardzo obszernie opisuje co powinno znajdować się w diecie pupila (psa i kota), podaje też przykłady złego karmienia na przykładach, które sama spotkała. Obala mity żywieniowe. Znajdziemy wzory na obliczenia: zapotrzebowania kalorycznego i wody oraz wydatku energetycznego, probiotyków. Szeroko opisuje karmy gotowe. Tłumaczy jak czytać etykiety. Znajdziemy też przykłady karm niekomercyjnych: BARF (Biologicznie odpowiednie surowe pożywienie), WHOLE PREY. Podaje przepisy na przysmaki.

Ponieważ zwierzęta chorują tak jak ludzie, mój kot ma stan zapalny nerek i zastanawiam się nad podawanie mu karmy typu BARF. Nie umiem jeszcze tego obliczać, ale książka przekonała mnie, że chcę, mogę, a nawet powinnam.

#czytamy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube