reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dokąd wybrać się na sanki? Najlepsze lokalizacje w Oleśnicy

Ciekawostki15.01 o 12:03Komentarzy: 21
Za oknem pada śnieg, do tego spadły temperatury. Szukacie dobrych miejsc do jazdy na sankach lub jabłuszkach w Oleśnicy? Zobaczcie naszą listę!

Górka na SerbinowieSłynna górka na Serbinowie zlokalizowana jest przy ulicy Sucharskiego w Oleśnicy, blisko ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka. Wieść niesie, że powstała w latach 80. XX wieku przez budowę okolicznych bloków, dzięki czemu może służyć kilku pokoleniom oleśniczan, To właśnie tam starsi i młodsi z pobliskiego osiedla (i nie tylko!) od lat przychodzą, aby posmakować uroków zimy. Różne nachylenia "górki" pozwalają zjeżdżać spokojnie, jak i nieco szybciej.

Pomnik Ery KosmicznejPomnik Ery Kosmicznej upamiętnia pierwsze wyprawy kosmiczne i powstał w miejscu dawnej fosy miejskiej w 1972 roku. Odkąd pamiętamy, zimą sprawia frajdę wielu osobom, tylko... ten pomnik na środku, nazywany przez miejscowych "bycze jaja" nieco utrudnia zjazd na sankach. Kto się z nim nie zderzył, niech podniesie rękę!

Zamek i okolice

Wzniesienia Zamku Książęcego w Oleśnicy oraz pobliskiego parku służą amatorom nieco mocniejszych wrażeń. Trzeba uważać na korzenie drzew, które gdzieniegdzie mogą wystawiać. Szczególnie przy naszej zabytkowej perełce z powodu stromości prędkość bywa większa niż w pozostałych miejscach, dlatego trzeba szczególnie uważać.

Inne lokalizacje

Jeszcze niektórzy mieszkańcy jako swoje ulubione miejsce na sanki wskazują pagórki przy ulicy Wojska Polskiego, blisko ciągu sklepów z Lidlem. Pamiętajcie, aby zadbać nie tylko o dobrą zabawę, ale także o bezpieczeństwo! A jakie są Wasze inne ulubione miejsca?

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (21)

gts16.01 o 16:42

Najlepiej wykorzystać oblodzone chodniki w Oleśnicy, i przejścia dla pieszych na których rozjeżdżają się nogi. Stan samych dróg w Oleśnicy zakrawa o pozew do prokuratury. To jest narażenie pieszych i kierowców na niebezpieczeństwo.

Zgłoś
Ja16.01 o 14:38

Nigdzie nie ma sanek, niektórzy wystawiają na pod za 200-300zl żeby tylko zarobić

Zgłoś
Spaniały polski człowiek16.01 o 13:21

W sumie dobrze, debile wystraszone siedzą w domach, albo z zaszmaconym ryjem chodzą kanałami, a normalni ludzie korzystają z uroków zimy. But w ryj kowidiotom.

Zgłoś
Flo16.01 o 12:55

Masakra.. stare baby gniją w domach i mówią jak inni mają żyć..

Zgłoś
Matka16.01 o 00:28

O tak. To były czasy i były zimy. Wokół pomnika kosmonautów było pel o dzieci i młodzieży. Nie chciało się do domu tylko szus z górki na pazurki

Zgłoś
ubu15.01 o 23:14

zastanawiam sie po co ludziom maseczki w pustym parku.. no cóż pewnie druga skrajność po tych co ich "kaganiec" w sklepie zniewala na 5-10 min

Zgłoś
Masakra 15.01 o 20:17

Wstyd- szybciutko do kościoła. Tam Covida nie ma.

Zgłoś
oleśnicznin15.01 o 19:49

@wstyd - nie pasuje to siedź w domu albo dawaj szybciutko do kościoła. Raz, raz, raz

Zgłoś
ja15.01 o 18:21

to chyba jakaś kpina ten temat .... czy tylko zachęcanie ludzi do kontaktów ?

Zgłoś
Wz15.01 o 16:31

Kiedyś bardzo tłoczno było na górkach w parku przy ul. Wały Jagiellońskie dojeżdżało się na staw ale po modernizacji to nie wiem bo nakręcone ścieżek ale zresztą i wiek nie ten .

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube