reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Tylko 30 dawek szczepionki tygodniowo. Wojewoda bez maseczki zaskoczył samorządowców

Aktualności15.01 o 09:09Komentarzy: 45
Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski spotkał się wczoraj w starostwie z samorządowcami powiatu oleśnickiego, aby wysłuchać ich pytań, wątpliwości oraz sugestii związanych z wdrożeniem Narodowego Programu Szczepień.Największe emocje wywołał fakt, że każdy spośród 10 punktów szczepień w naszym powiecie, otrzyma zaledwie 30 dawek tygodniowo. - To tylko na początek. Sukcesywnie ta ilość ma się zwiększać - uspokoił wojewoda Jarosław Obremski, cytowany w komunikacie przez Starostwo Powiatowe w Oleśnicy.

Spotkanie odbyło się bez udziału mediów, dlatego polegamy tylko na relacji urzędników. Warto zwrócić uwagę, że z opublikowanych zdjęć wynika, że wojewoda przemawiał do zebranych bez założonej maseczki. Obowiązek jej noszenia wprowadził reprezentowany przez niego rząd.

- Plany są takie, aby przejść na poziom 200 tys. dziennie - dodał wojewoda. Oznacza to, że docelowo, każdego dnia, w powiecie oleśnickim może być szczepionych około 600 osób.Organizatorem narady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli miejscowych samorządów, jednostek organizacyjnych powiatu, sanepidu oraz służb mundurowych był komendant powiatowy PSP Andrzej Fischer. Rolę gospodarza pełnił starosta Sławomir Kapica.

Obaj przypomnieli, że dziś rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia, którzy zapisywać się mogą na trzy sposoby: poprzez bezpłatną, całodobową infolinię (nr 989), poprzez e- Rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl oraz wybierając bezpośredni kontakt z punktem szczepień.

W akcję informacyjną włączyć się mają samorządy, wspomagane przez strażaków – głównie w zakresie transportu do punktów szczepień zlokalizowanych w POZ-ach. Rząd dofinansuje transport seniorów na szczepienia, wesprze też finansowo etaty koordynatorów gminnych infolinii.

Wojewoda apelował do samorządowców, aby nie odstraszali od dowożenia i w sposób umiarkowany zachęcali do szczepień. Do pracowników placówek opieki zdrowotnej zwrócił się z prośbą, aby zawsze przyświecał im zdrowy rozsądek i działanie w dobrej wierze.

- Nadmierna biurokracja może się skończyć zmarnowaniem szczepionek - przestrzegał Jarosław Obremski, który za dotychczasową działalność w dobie pandemii podziękował Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowemu Zespołowi Szpitali.

Jedno z pytań dotyczyło ilości powikłań po dotychczasowych szczepieniach. - To poziom 1/10 000 mieszkańców, a skutki uboczne są niegroźne - zapewniał Jarosław Obremski.

- Na terenie powiatu oleśnickiego nie odnotowaliśmy żadnego sygnału o wystąpieniu niepożądanego odczynu poszczepiennego - dodała Urszula Kozioł, dyrektor oleśnickiego sanepidu.

rd, źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (45)

.16.01 o 00:34

To prawda, Bronś stąpa po cienkim lodzie. Bartnik i Karpienko? Mogą go zdradzić w każdej chwili.

Zgłoś
ehhh16.01 o 00:26

mad, no co ty? Z choinki się urwałeś? Burmistrz jest teraz zależny od PiS którego nienawidzi. Gdyby nie pisowscy radni Karpienko i Bartnik to mielibyśmy obstrukcję w Ratuszu, no i ta słynna kawka radnej Jakimiec. No co ty mad, nic nie wiesz co się dzieje ? Nie żartuj, gdzie ty mieszkasz? W Oleśnicy? PiS uratował, przynajmniej jak na razie t...k Bronsiowi, ale ja oceniam ten mariaż na jakieś pół roku, nie dłużej. Dlaczego? Bo wtedy Bronś zacznie myśleć o kolejnych wyborach samorządowych, i wtedy ci ludzie staną się niewygodni, dostaną kopa w ....Ale po co ja to mówię? Ty mad nic nie wiesz, nic nie rozumiesz.

Zgłoś
mad15.01 o 23:16

Ale jaka jest prawda? Szpital nie panuje nad zaszczepieniem 30 osób dziennie? Nie wiem, co się dzieje w szpitalu. Porażka? Napisz konkrety, chętnie poczytam. Co ma wspólnego Burmistrz ze szpitalem, a tym bardziej z PiSem?

Zgłoś
ehhh15.01 o 22:58

mad, ale taka jest prawda, nikt nad tym nie panuje , w Oleśnicy szczególnie. Żeby było śmieszniej, to w Oleśnicy mamy koalicję Pisu z Bronsiem, ani PiS ani Bronś się do tego nie nadają!!! Słyszałeś co się w Szpitalu dzieje? Człowieku. PORAŻKA!!!! Niby sami medycy mieli być szczepieni, nawet oni nie potrafią się dogadać między sobą, a co dopiero Kowalski z Nowakiem. To miasto nie funkcjonuje nawet teoretycznie, no ale mamy teraz " Nową władzę" Już lepiej nad wszystkim panował były starosta Dżugaj, jaki był, taki był ale wszystko funkcjonowało.

Zgłoś
mad15.01 o 22:39

Taką propagandę sieje Wybiórcza ;)) Tragedia narodowa ... ;))

Zgłoś
olo15.01 o 21:51

To szczepienie to narodowa tragedia to są kpiny.

Zgłoś
masz rację15.01 o 21:32

@johny, są zdjęcia z Jarmarku Wspaniałości w Rynku sprzed kilkunastu tygodni, gdzie burmistrz Bronś i jego zastępczynie pani Małys też nie mają jak ty to określiłeś" szmaty na ryju" między ludźmi. Taki jest PiS taki jest Bronś.

Zgłoś
jaki kozak o boże15.01 o 21:31

wjewóda chuba podpity szalał

Zgłoś
Gabriel Różański15.01 o 20:32

I bardzo dobrze ja nie dam się PiSowi zaszczepić i nie zmuszą mnie. Ludzie nie szczepcie się bo to trucizna i umrzecie!!!

Zgłoś
Polska potęga 15.01 o 19:41

Bóg zesłał Wam szczepionki.... Im szybciej je weźmiesz tym szybciej się z nim spotkasz..

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube