reklama
reklama
Dziś jest piątek, 5 marca. Imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Najpierw remont wiaduktu nad stacją kolejową Oleśnica Rataje, potem przebudowa Dobroszyckiej

Aktualności12.01 o 08:13Komentarzy: 30
Zbliżają się dwie duże inwestycje drogowe na jednej z głównych oleśnickich ulic. Najpierw ruszy przebudowa wiaduktu nad stacją Oleśnica Rataje, a nieco później powinny rozpocząć się prace na Dobroszyckiej.


źródło: ZDP

Zbliża się remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy, nad stacją kolejową Oleśnica Rataje. Prace za kwotę 2,8 mln zł brutto ma wykonać konsorcjum firm PBW Inżynieria Jacek Garbacz oraz Probudowa.com sp. z o. o. Termin realizacji inwestycji mija 30 czerwca przyszłego roku.

- Prace jeszcze się nie zaczęły. Z rozmowy wykonawcą wynika, że wiadukt od 10 lutego powinien być zamknięty dla ruchu kołowego. I wtedy powinny ruszyć roboty - powiedział nam Krzysztof Górecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.


źródło: DSDiK

Natomiast 2019 roku rozstrzygnięto przetarg na przebudowę znajdującej się w pobliżu ulicy Dobroszyckiej. Szczególnie jej skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego jest niebezpieczne, bowiem dochodzi tam do wielu wypadków i kolizji. Dlatego powstanie tam rondo. Jest to osobna inwestycja, posiadająca też innego zleceniodawcę i wykonawcę.

Prace pierwotnie miały ruszyć w ciągu 12-15 miesięcy od momentu podpisania umowy między wykonawcą z zleceniodawcą - Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu. Z powodu pandemii, proces znacznie się opóźnił.

Niedawno burmistrz Jan Bronś w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl podał zbliżoną datę rozpoczęcia prac. - Myślę, że późną wiosną rozpoczną się pracę w tym zakresie - powiedział. Modernizacja Dobroszyckiej zostanie przeprowadzona za kwotę 10,6 mln zł przez Eurovię.

Wiele wskazuje, że terminy realizacji robót przy obu inwestycjach nie nałożą się. Drogowcy będą musieli zaprezentować plan organizacji dla ruchu pojazdów. Szczegóły będziemy prezentowali na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

M12.01 o 10:24

Do sis - Jak zamkną dobroszycką i będą budować rondo to nie wjedziesz ani tak, ani tak. Ciekawe jak pojda prace na wezle wschodnim, bo jak sie tam nie wyrobią z pracami przy obwodnicy to do Oleśnicy trzeba będzie jeździć przez Bierutów. Niemożliwe? W tym kraju wszystko jest możliwe

Zgłoś
Sis12.01 o 10:04

Dróżkę na Pułaskiego robią 3 miesiące i końca nie widać... szkoda słów

Zgłoś
Mika12.01 o 10:03

Zamknięty wiadukt objazd przez S8. Jak zamkniesz Dobroszycką to którędy wjedziesz? Przez oczyszczalnię?

Zgłoś
Lu12.01 o 09:36

Kompromitacja, dwa razy dłużej zamknięta droga bo nie ma koordynacji. Zobaczcie jak drogi , tunele, mosty robią Chińczycy.

Zgłoś
PRL12.01 o 09:33

Polska rzeczywistość, aby nie móc skoordynować prac w jednym terminie na jednej drodze na długości 200 m. Żenada.

Zgłoś
Km12.01 o 08:56

Ciekawe ile jeszcze stłuczek będzie zanim się zbiorą.

Zgłoś
Gabriel Różański12.01 o 08:21

Brawo PiS dziękujemy za remont i przebudowę

Zgłoś
Kierowca samochodu12.01 o 08:19

Super :))

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube