reklama
reklama
Dziś jest piątek, 5 marca. Imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Najpierw remont wiaduktu nad stacją kolejową Oleśnica Rataje, potem przebudowa Dobroszyckiej

Aktualności12.01 o 08:13Komentarzy: 30
Zbliżają się dwie duże inwestycje drogowe na jednej z głównych oleśnickich ulic. Najpierw ruszy przebudowa wiaduktu nad stacją Oleśnica Rataje, a nieco później powinny rozpocząć się prace na Dobroszyckiej.


źródło: ZDP

Zbliża się remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy, nad stacją kolejową Oleśnica Rataje. Prace za kwotę 2,8 mln zł brutto ma wykonać konsorcjum firm PBW Inżynieria Jacek Garbacz oraz Probudowa.com sp. z o. o. Termin realizacji inwestycji mija 30 czerwca przyszłego roku.

- Prace jeszcze się nie zaczęły. Z rozmowy wykonawcą wynika, że wiadukt od 10 lutego powinien być zamknięty dla ruchu kołowego. I wtedy powinny ruszyć roboty - powiedział nam Krzysztof Górecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.


źródło: DSDiK

Natomiast 2019 roku rozstrzygnięto przetarg na przebudowę znajdującej się w pobliżu ulicy Dobroszyckiej. Szczególnie jej skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego jest niebezpieczne, bowiem dochodzi tam do wielu wypadków i kolizji. Dlatego powstanie tam rondo. Jest to osobna inwestycja, posiadająca też innego zleceniodawcę i wykonawcę.

Prace pierwotnie miały ruszyć w ciągu 12-15 miesięcy od momentu podpisania umowy między wykonawcą z zleceniodawcą - Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu. Z powodu pandemii, proces znacznie się opóźnił.

Niedawno burmistrz Jan Bronś w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl podał zbliżoną datę rozpoczęcia prac. - Myślę, że późną wiosną rozpoczną się pracę w tym zakresie - powiedział. Modernizacja Dobroszyckiej zostanie przeprowadzona za kwotę 10,6 mln zł przez Eurovię.

Wiele wskazuje, że terminy realizacji robót przy obu inwestycjach nie nałożą się. Drogowcy będą musieli zaprezentować plan organizacji dla ruchu pojazdów. Szczegóły będziemy prezentowali na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

PRL12.01 o 12:52

Panie Krzysztofie, jeżeli będzie remont Dobroszyckiej zabudową ronda to będzie paraliż z wyjazdem do Wrocławia. Jeżeli będzie remont wiaduktu to również będzie paraliż, czyli mamy dwa paraliż w dwóch terminach, można zrobić jeden paraliż i zrobić dwa zadania. Przecież to nie jest skomplikowane.

Zgłoś
.12.01 o 12:50

I znowu marudzą. Ręce opadają

Zgłoś
Iwka 12.01 o 12:47

Dlaczego teraz.....czy ktoś to przemyślał? Skoro nie ma już jednego zjazdu z s8 od strony 25 bo jest budowa obwodnicy?

Zgłoś
Projekt pis 12.01 o 12:23

Niech wybuduja tunel dla paru pociągów. A tu wyrównać teren zlikwidować ten okropny pseudo wiadukt

Zgłoś
DEEJAY12.01 o 12:05

Gabriel ja też -_- mogli by zająć się PKP głównym

Zgłoś
Zdzisław K.12.01 o 12:05

Dojazd do Smardzowa będzie możliwy przez fragment drogi S8?

Zgłoś
Gabriel Różański12.01 o 11:59

Ja będę niezadowolony

Zgłoś
Krzysztof Górecki dyrektor ZDP12.01 o 11:48

Szanowni Państwo, prace przy wiadukcie są koordynowane pod kątem wyeliminowania ewentualnych kolizji z pracami związanymi z przebudową ul. Dobroszyckiej i ewentualnie ul. Warszawskiej na Spalicach. Każda inwestycja jest związana odrębną umową, która ma swój bieg i swoje terminy. Nie można niczego sztucznie przesuwać. W naszej ocenie korzystne jest nie prowadzenie równolegle dwóch zadań w tym rejonie, ponieważ spowoduje to całkowitą blokadę wyjazdu z tej strony Oleśnicy. W sytuacji minięcia się terminów jest szansa, że chociaż częściowo będzie możliwy wyjazd w kierunku na Wrocław. Dzięki temu, może trochę mniej kierowców będzie niezadowolonych. Może .....

Zgłoś
Wojciech Suchodolski12.01 o 11:11

I całe te ogółem

Zgłoś
Taka prawda12.01 o 10:37

PiS rządzi i całe szczęście. Za PO było dziadostwo

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube