reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 stycznia. Imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Najpierw remont wiaduktu nad stacją kolejową Oleśnica Rataje, potem przebudowa Dobroszyckiej

Aktualności12.01 o 08:13Komentarzy: 30
Zbliżają się dwie duże inwestycje drogowe na jednej z głównych oleśnickich ulic. Najpierw ruszy przebudowa wiaduktu nad stacją Oleśnica Rataje, a nieco później powinny rozpocząć się prace na Dobroszyckiej.


źródło: ZDP

Zbliża się remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy, nad stacją kolejową Oleśnica Rataje. Prace za kwotę 2,8 mln zł brutto ma wykonać konsorcjum firm PBW Inżynieria Jacek Garbacz oraz Probudowa.com sp. z o. o. Termin realizacji inwestycji mija 30 czerwca przyszłego roku.

- Prace jeszcze się nie zaczęły. Z rozmowy wykonawcą wynika, że wiadukt od 10 lutego powinien być zamknięty dla ruchu kołowego. I wtedy powinny ruszyć roboty - powiedział nam Krzysztof Górecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.


źródło: DSDiK

Natomiast 2019 roku rozstrzygnięto przetarg na przebudowę znajdującej się w pobliżu ulicy Dobroszyckiej. Szczególnie jej skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego jest niebezpieczne, bowiem dochodzi tam do wielu wypadków i kolizji. Dlatego powstanie tam rondo. Jest to osobna inwestycja, posiadająca też innego zleceniodawcę i wykonawcę.

Prace pierwotnie miały ruszyć w ciągu 12-15 miesięcy od momentu podpisania umowy między wykonawcą z zleceniodawcą - Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu. Z powodu pandemii, proces znacznie się opóźnił.

Niedawno burmistrz Jan Bronś w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl podał zbliżoną datę rozpoczęcia prac. - Myślę, że późną wiosną rozpoczną się pracę w tym zakresie - powiedział. Modernizacja Dobroszyckiej zostanie przeprowadzona za kwotę 10,6 mln zł przez Eurovię.

Wiele wskazuje, że terminy realizacji robót przy obu inwestycjach nie nałożą się. Drogowcy będą musieli zaprezentować plan organizacji dla ruchu pojazdów. Szczegóły będziemy prezentowali na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

Dr Dundersztyc13.01 o 04:01

Ja też nie bardzo kumam koncepcję odcięcia Oleśnicy od Wrocławia. Jedna z droga że zjazdu z S8 już zamknieta to teraz trzeba drugą zamknąć. To może w zamian lotnisko otworzyć a polbus niech samoloty kupi

Zgłoś
Brzezia Łąka12.01 o 17:41

Piszkawa i Bystre będą rządzić, kolejna powiatówka do zajeżdżenia

Zgłoś
komandos12.01 o 17:37

@owca oczywiście, że się da, ale wtedy jadąc z Wrocławia będziemy wbijali się przez Cieśle i Spalice a jak zamkną Spalice a pewnie niedługo zamkną to proponuję desant - spadochrony to dobra rzecz

Zgłoś
owca12.01 o 17:11

aha. czyli najpierw most na 8 miechów zamkną a potem na 8 miesięcy zamkną skrzyżowano ;) Brawo a w jednym czasie się nie da ?

Zgłoś
;)12.01 o 17:08

wiadukt remontuje powiat ZDP, dobroszycką remontuje województwo DSDiK ale najwięcej do powiedzenia w temacie ma burmistrz Bronś ;)

Zgłoś
Po co Wrocław 12.01 o 15:40

Oj tam, oj tam. Wszyscy narzekają. Siedź w domu jeden z drugim, jest pandemia. A po za tym jak jesteś z Oleśnicy, to po co ci Wrocław, tu mieszkasz, tu miej pracę, tu masz super sklepy z dziadostwem

Zgłoś
Oels12.01 o 15:22

Do obiektywna: przejdź się koło Orlenu i zobacz jak ta droga wygląda razem z przejazdem kolejowym. Korki byłyby od rana do nocy a co z przejeżdżającym i pociągami? Kto by to nadzorował?! Najlepiej to jeździć od strony Ludwikowskiej albo przez nowe Rataje -rondem koło Lidla

Zgłoś
Przemysław Kasprzak12.01 o 14:28

Czy Pan Redaktor i gburmistrz zdają sobie sprawę z natężenia ruchu na Dobroszyckiej?

Zgłoś
12312.01 o 13:38

A wystarczy wyremontować dalszą część drogi Oczyszczalnia- Smardzów i połowa ruchu na Wrocław pojedzie tym " skrótem", to takie proste a nikt na to nie wpadł.

Zgłoś
Obiektywna12.01 o 13:19

Można przez Rataje przejazdem kolejowym z tyłu Orlenu przejachać w stronę Wrocławia i z Wrocławia ,kiedyś tak się jeździło,owszem to trochę komplikuje życie kierowców.Tak samo wjazd na S8 przez Rataje z ronda

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube