reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 8 marca. Imieniny Beaty, Wincentego, Jana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rusza budowa oleśnickiego skateparku. Do kiedy potrwają prace?

Aktualności11.01 o 08:48Komentarzy: 23
Urząd Miasta Oleśnicy rozstrzygnął przetarg na budowę skateparku z pumptrackiem. Wiemy, kto wybuduje obiekt.Niedawno magistrat ogłosił trzeci już przetarg na budowę skateparku z pumptrackiem, który ma stanąć na terenach zielonych w Parku nad Stawami, przy niedawno oddanym do użytku parkour parku. Pierwsze postępowanie umorzono, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma, a w drugim propozycje przekraczały kwotę, jaką chciał na ten cel przeznaczyć urząd miasa.

Obiekt będzie miał ok. 1000 metrów kwadratowych. Pojawi się na nim wiele przeszkód. Docelowo powstanie również stacja naprawy rowerów oraz ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Bezpieczeństwa będą strzegły kamery z możliwością widzenia w nocy dzięki podczerwieni.

Do najnowszego postępowania stanął jeden podmiot - Przedsiębiorstwo Inżynierii Wodnej i Ochrony
Środowiska z Oleśnicy, działający wspólnie w konsorcjum z firmą 4Skate sp. z o. o. z Jeleniej Góry. To właśnie te firmy wykonają prace za kwotę 2,248 mln złotych brutto. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca maja 2021 roku.

W ubiegłym tygodniu nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. Z kolei w najbliższych dniach fizycznie mają rozpocząć się roboty.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

Mieszkaniec 11.01 o 16:57

Ulice dziurawe A im się skate parku zachciewa. Nie ma innych wydatków?

Zgłoś
DanielER11.01 o 15:06

Bardzo dobry pomysł, czekamy do maja, zabieramy hulajnogi i deski i jazda!

Zgłoś
mlody alkusek11.01 o 14:57

Bardzo dobry pomysl. Przynajmniej libacje sie przeniosa na obrzeza miasta i nikomu tam nie bedzie przeszkadzac jak sie ludzie napija i beda tance ;-)

Zgłoś
M11.01 o 13:52

A daj pan spokój

Zgłoś
Pan Janek11.01 o 12:23

Kieruję pismo do prokuratury za znieważanie mojej osoby przez Krzysztofa A. Kowalskiego

Zgłoś
A11.01 o 11:49

Następny przekręt w mieście...przedsiębiorstwo Inzynieryjne Gospodaeki Wodnej ma budować taki projekt...wydaje mi się że taka firma chyba zajmuje się czym innym...masakra...dlaczego tego nikt nie pilnuje...wał jak nie wiem co...

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski11.01 o 10:54

Czy Jan Bronś wysiadywał na kamiennych głazach w tak zwanym "parku technologicznym", czy siedział z rodziną na tych kuriozalnie ustawionych ławkach w największym parku w Oleśnicy? Po koślawym bruku chodził, to już wiadomo, bo od tego bolała go pięta i kolano, więc pozostawił chlebodawców w czasie pandemii.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski11.01 o 10:50

Za zgodą radnych dochodzi do budowy kolejnego bubla, kolejnego obciążenia miejskiego budżetu Oleśnicy, kolejnej bezsensownej inwestycji. Na ten przejaw braku gospodarności w wykonaniu Jana Bronsia pozwalają radni. Jest to zwyczajne draństwo.

Zgłoś
Rataje11.01 o 10:28

Bzdura, w parku taki rumor, że nie napiszę b.....

Zgłoś
?11.01 o 09:58

Nie da się tego jakoś zablokować? Wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube