reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 stycznia. Imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rusza budowa oleśnickiego skateparku. Do kiedy potrwają prace?

Aktualności11.01 o 08:48Komentarzy: 23
Urząd Miasta Oleśnicy rozstrzygnął przetarg na budowę skateparku z pumptrackiem. Wiemy, kto wybuduje obiekt.Niedawno magistrat ogłosił trzeci już przetarg na budowę skateparku z pumptrackiem, który ma stanąć na terenach zielonych w Parku nad Stawami, przy niedawno oddanym do użytku parkour parku. Pierwsze postępowanie umorzono, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma, a w drugim propozycje przekraczały kwotę, jaką chciał na ten cel przeznaczyć urząd miasa.

Obiekt będzie miał ok. 1000 metrów kwadratowych. Pojawi się na nim wiele przeszkód. Docelowo powstanie również stacja naprawy rowerów oraz ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Bezpieczeństwa będą strzegły kamery z możliwością widzenia w nocy dzięki podczerwieni.

Do najnowszego postępowania stanął jeden podmiot - Przedsiębiorstwo Inżynierii Wodnej i Ochrony
Środowiska z Oleśnicy, działający wspólnie w konsorcjum z firmą 4Skate sp. z o. o. z Jeleniej Góry. To właśnie te firmy wykonają prace za kwotę 2,248 mln złotych brutto. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca maja 2021 roku.

W ubiegłym tygodniu nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. Z kolei w najbliższych dniach fizycznie mają rozpocząć się roboty.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

Inka15.01 o 18:43

A zamknąć małolaty, ewentualnie dać czasami komputer i niech siedzą na d.... w domu. Czy my chcemy żeby nasze dzieci czy wnuki były zgnuśniałe? A właśnie że potrzeba więcej miejsc aktywności bo nie każdy ma możliwość wyjazdu do Wrocławia.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 22:15

A ten Internauta niebawem mocno się zdziwi: Pan Janek11.01 o 12:23

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 22:14

Czy Jan Bronś wysiadywał na kamiennych głazach w tak zwanym "parku technologicznym", czy siedział z rodziną na tych kuriozalnie ustawionych ławkach w największym parku w Oleśnicy? Po koślawym bruku chodził, to już wiadomo, bo od tego bolała go pięta i kolano, więc pozostawił chlebodawców w czasie pandemii.

Zgłoś
Gabriel Różański12.01 o 07:48

A nawet dwóch kościołów i jeszcze synagogi

Zgłoś
Jan 12.01 o 06:58

Brakuje kościoła na Spalicach lepiej świątynie

Zgłoś
PiS 12.01 o 06:56

Ino wam przychodnie budować a zimom zamiast w domu to do ośrodka bo bolli kant d.. y i tam ciepło jest. A poco wam ulce naprawiać chodniki są ładne to na nogach za.... ć

Zgłoś
Kan12.01 o 06:49

A czm mają się zająć dzieci dardzo dobrze.

Zgłoś
Smutne to.11.01 o 23:21

Zamiast wybudować Przychodnię z prawdziwego zdarzenia i Stację Pogotowia to Bronś bawi się w Skateparki Parkour Parki i inne mało istotne rzeczy. To jest ŻENADA!!!

Zgłoś
Ozon11.01 o 21:48

Przedszkoli brak, konkurencyjnych miejsc pracy brak, dobrze działającego szpitala brak, karetek brak. Dobrze, że będzie skatepark i odnowiony plac zwycięstwa...

Zgłoś
Edzio11.01 o 18:58

Kolejne wyrzucone pieniądze w błoto tylko ciekawe że to nie prywatne Pana burmistrza tylko podatników karetek brak dworzec PKP w opłakanym stanie problem z huliganstwem żaglami ild.mozna jeszcze wymieniać

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube