reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Policja prosi o sygnały na temat bezdomnych. Zimą ich życie oraz zdrowie są zagrożone!

Aktualności10.01 o 08:10Komentarzy: 30
Policjanci powiatu oleśnickiego wzorem lat ubiegłych prowadzą działania ZIMA 2020/2021, mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.Funkcjonariusze w ramach działań na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe.

Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomagają w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki.

- Zwracamy się do mieszkańców o wsparcie naszych działań. Apelujemy o informowanie o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Działania oczywiście mają charakter pomocowy, a na celu przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z utratą życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych życiowo - apelują mundurowi.

źródło: KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

zw-kowalski12.01 o 08:05

do @X. Alkoholizm to choroba. Tak długo jak samorząd tego nie zrozumie będziecie mieli to co macie. odsetek alkoholików w każdym społeczeństwie powinien być taki sam. A ja mam porównanie z Oleśnicą i Ovik. Byłem wczoraj w Oleśnicy. Podjeżdżam pod Aldi a tam ludzik o czerwonej buźce żebra na piwo. Jadę do Wietnamczyka na obiad a tam kolejny. Na koniec przy zakupach w Kaufland to samo. To gdzie macie marszałka Burmistrza ? Gdzie owa sławna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych. Tylko, że jak to powiedział pewien poseł "Państwo istnieje teoretycznie" ?

Zgłoś
Olek 11.01 o 16:14

Łapka z Bierutówa jest policjantem

Zgłoś
A.11.01 o 15:05

Policja to może wysiadłaby z samochodów i przeszła się po mieście? Patrol pieszy w Oleśnicy praktycznie nie istnieje.

Zgłoś
Gabriel Różański11.01 o 06:30

Sam zainwestuj w lekarza ty chory trollu PiSowski, zazdrościsz mi że jestem zdrowy i normalny

Zgłoś
Ja11.01 o 06:07

@Rozanski zainwestuj chłopie w lekarzy

Zgłoś
MojaOlesnica.pl11.01 o 03:59

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
X10.01 o 23:54

Oni nie chcą pomocy. Stoja przy sklepie zebraja juz nie kasę bo wiedza ze na picie alkoholu nikt im nie da, to zebraja niby o jedzenie. Kupilam jedzenie dalam, jeszcze nie odjechalam z parkingu a on juz zaczepia ludzi i chce sprzedac za pol ceny bo dla niego wazniejsze jest picie. To tak ma wygladać pomoc? Oni nie chca takiej pomocy. Oni chca kase na picie. Taki ich wybór.

Zgłoś
.10.01 o 20:26

Prosi to się świnia

Zgłoś
taka prawda10.01 o 17:26

Wielu bezdomnych nie tylko są alkoholikami, ale też złodziejami, oni nie boją się policji i prawa, bo mają to gdzieś, nie płacą mandatów. Oczywiście jak kradną, to przeważnie jakieś piwo, może denaturacik. Ale uwierzcie mi nie są do uczciwi ludzie, w każdym sklepie jak wchodzi bezdomny oleśnicki, to obsługa musi filować czy nie kradnie, bo u nas nie znajdziesz uczciwego bezdomnego.

Zgłoś
Moja opinia. 10.01 o 17:00

Niech się sami wezmą do roboty a nie tylko na telefon czekają nieroby.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube