reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 15 stycznia. Imieniny Domosława, Makarego, Dabrowki.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wyjaśnienia proboszcza ws. wizyt księży: nie możemy naszym parafianom odmówić takiej posługi

Aktualności10.01 o 07:02Komentarzy: 199
Ksiądz proboszcz Zdzisław Paduch z parafii NMP Matki Miłosierdzia wyjaśnia, że na prośbę parafian nie może odmówić wizyt duszpasterskich w domach i deklaruje, że będą one przebiegały zgodnie z zasadami w trakcie epidemii.Mimo zagrożenia z powodu epidemii koronawirusa, trzy oleśnickie parafie rzymskokatolickie nie rezygnują z chodzenia księży po kolędzie. Część wiernych jest zaniepokojona, o czym informowaliśmy wczoraj na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

Po naszej publikacji, głos zabrał przedstawiciel parafii. - W mojej parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy w ramach wizyty duszpasterskiej w czasie Adwentu były sprawowane Msze św., na które zapraszaliśmy rodziny do kościoła. Do wigilii uroczystości Narodzin Pana Jezusa spotkania zakończyły się. W ramach spotkań parafianie otrzymali pakiety ze stosownymi modlitwami przy stole wigilijnym, sianko, kredę i poświęconą wodę na czas świąteczny oraz obrazek z błogosławieństwem kapłanów parafii - informuje ksiądz proboszcz Zdzisław Paduch z parafii NMP Matki Miłosierdzia.

- Natomiast jeśli w styczniu będą indywidualne zaproszenia np. w celu pobłogosławienia nowego domu czy mieszkania, nie możemy naszym parafianom odmówić takiej posługi. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących Covid-19. Kolędy tradycyjnej podczas pandemii w mojej parafii nie będzie - dodaje duchowny.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (199)

Spiritus Sanctus13.01 o 12:55

Krzysztof A. Kowalski dzisiaj o 00:11 zaczął modły. Z wielu tysięcy wymyślonych matek boskich wynalazł taką, o której w Oleśnicy nikt nie słyszał. Taką z Dziekanowic. Modły dotyczą niejakiego "Edmunda Kołacińskiego", który rzekomo 12.01.21 o 11:40 ogłosił jakiś "swoisty manifest". Wielebny Panie Krzysztofie, co się z Panem dzieje. Skąd ten napad modlitewności na Pański skołatany mózg. Sprawdził Pan czy ten grzesznik "Edmund Kołaciński" został już dotknięty łaską nawrócenia ? On ciągle posługuje się rozumem i nie chce do swego serca pańskich błagań. Czy Maryja nie wzgardziła Pana pokorną prośbą ?

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 11:46

Jestem ścierwem, śmieciem, gwałcicielem i pedofilem i razem z innymi katolikami gwałcę co popadnie

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 11:45

Katolicy gwałcą małe dzieci

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 10:29

Wpis z godz. 6:54 z automatu powinien być skierowany do organów ścigania, łącznie z podaniem IP. Jest tu drastyczne łamanie zapisów artykułów kodeksu karnego i kodeksu cywilnego, i paragrafu 10. regulaminu tegoż portalu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl13.01 o 06:54

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 00:19

"Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora "Pieśni nad Pieśniami" powiedziałeś, że "jak śmierć potężna jest miłość" (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości." Ojciec Pio

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 00:11

Maryjo, Matko Boża Dziekanowska, Ty wiesz najlepiej jak wielka jest cena każdego człowieka odkupionego Najdroższą Krwią Boskiego Syna Twego. Nie gardź moją pokorną prośbą o nawrócenie grzesznika, któremu grozi wieczne zatracenie. Ty Dobra i Miłosierna Matko znasz jego nieuporządkowany tryb życia. Pomnij, że Jesteś ucieczką grzeszników, że Bóg dał Ci moc nawracania nawet najbardziej zatwardziałych serc ludzkich. Wszelkie wysiłki zmierzające ku poprawie jego życia poszły na marne. Jeżeli Ty nie przyjdziesz mu z pomocą, będzie się staczał coraz bardziej ku wiecznej ruinie. Wyjednaj mu skuteczną łaskę, która by poruszyła jego serce i zawróciła na drogę Bożych przykazań.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.01 o 23:42

Wpis z 12.01.21 o 11:40 to swoisty manifest Edmunda Kołacińskiego: pochwała mowy nienawiści, pochwała odzierania innych z godności, pochwała gróźb karalnych, przyzwolenie na dokonywanie wpisów naruszających przepisy kodeksu karnego i cywilnego. To wręcz pochwała hejtu. Jakież to wręcz ohydne - w jednym wpisie manifest pochwalny dla zło czyniących, a w kolejnym odnoszenie się do miłości bliźniego.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.01 o 23:35

Cóż to napisał inny Internauta?: ""nie możemy naszym parafianom odmówić takiej posługi" rzecze proboszcz. Nieprawda ! Masz obowiązek proboszczu nie przenosić zarazy z chałupy do chałupy - w imię miłości bliźniego ! [Będziesz miłował bliźniego Twego jak siebie samego (Kpł 19,18)]. Biblia do ręki, a nie banknoty !" Czy zna jakieś wyniki badań Sanepidu, stwierdzających, że w chałupie Proboszcza jest zaraza? Jest to obrzydliwe, by ktoś, kto swoimi wpisami wykazuje nienawiść do innych, uczył innych miłości bliźniego. Ileż to wpisów dokonał, obrażając, depcząc godność drugiego człowieka! Niech spojrzy w lustro i zapyta sam siebie: "Dlaczego jestem taki zgorzkniały?"

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.01 o 23:28

Za samą treść wpisu z 12.01.21 o 12:07 Administrator powinien go usunąć. Wszak narusza drastycznie paragraf 10. regulaminu portalu. Internauta ten naruszył dobra osobiste w rozumieniu art. 23 k.c., a zatem ich naruszenie, czy też zagrożenie, powoduje możliwość skorzystania z instrumentów prawnych zawartych w art. 24 k.c. Osoba pokrzywdzona może także w takim przypadku dochodzić zadośćuczynienia za doznaną szkodę niemajątkową, czyli krzywdę (art. 448 k.c.). To z uwagi na wykorzystanie podpisu. Samą treścią naruszył artykuły 190 i 256 kodeksu karnego. I to czyni z tego samego IP nie po raz pierwszy. A redagujący portal przez tolerowanie takich treści oraz ich autorów sami dają świadectwo o sobie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube