reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 15 stycznia. Imieniny Domosława, Makarego, Dabrowki.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Księża jednak będą chodzili po kolędzie. Mimo epidemii i kontrowersji wśród wiernych

Aktualności9.01 o 08:20Komentarzy: 259
Mimo zagrożenia z powodu epidemii koronawirusa, trzy oleśnickie parafie rzymskokatolickie nie rezygnują z chodzenia księży po kolędzie. Część wiernych jest zaniepokojona.- W naszej parafii od 30 listopada do 23 grudnia br. (poza sobotami i niedzielami) o godz. 18.00 będą sprawowane Msze św. ze specjalnym błogosławieństwem dla Rodzin. Będzie to jedna z form spotkania rodzin z kapłanami w ramach odwiedzin duszpasterskich, które tradycyjne odbywały się na przełomie grudnia i stycznia - zapowiadała w listopadzie parafia NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy.

Okazuje się, że po świętach Bożego Narodzenia, prawdopodobnie zmieniła się perspektywa duchownych. Jak informują nas wierni, księża jednak będą chodzili po kolędzie. - Tego się nie spodziewaliśmy, bo chyba każdy parafianin cieszył się z rozsądnej wtedy decyzji o organizowaniu nabożeństw dla rodzin zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Uważam to za zagrożenie z powodu epidemii i możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wydaje mi się, że chciwość zwyciężyła - słyszymy.

Na stronie internetowej parafii pojawiło się ogłoszenie. - Od 18 do 30 stycznia zaplanowana jest wizyta duszpasterska z poświęceniem nowych mieszkań i domów. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie - czytamy.

O komentarz poprosiliśmy księdza proboszcza Zdzisława Paducha, ale nie odpowiedział na nasze pytania. Przypomnijmy, przed kilkoma miesiącami w tej samej parafii negowano możliwość zakażeń koronawirusem, ale też dziękowano za ofiary w związku z wystąpieniem epidemii.

- W twoich działaniach i twoich słowach, w twojej modlitwie, Jezu Chryste, widzimy naszego Ojca. Boga, który kocha wszystkich ludzi tak samo. Tych z prawej i tych z lewej strony. Chociaż ci z lewej przez to, że czyhają na życie i wiarę sprawiedliwych. Matko, spójrz, przyszliśmy do ciebie jako twoje dzieci. Dzisiaj próbuje nam się wmówić, że Komunia Święta może zarażać, że powietrze, którym oddychamy, że za bliska odległość. Są tacy, którzy czyhają na naszą wiarę, a dzisiaj jesteście tego świadkami - mówił w maju jeden z księży i poprosił wówczas o modlitwę za wiarę.

Co ciekawe, ogłoszenie o podobnej treści w sprawie wizyt duszpasterskich pojawiło się też na stronie parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. - Od 18.01.2021 r. do 02.02.2021 r. będzie możliwość przyjęcia Chrystusowego błogosławieństwa na Nowy Rok! Zachęcamy zwłaszcza tych, którzy mieszkają w nowych domach, aby zaprosić Nowonarodzonego do swojego mieszkania. Ale oczywiście każdy może zgłosić chęć przyjęcia kapłana poprzez wypełnienie poniższego formularza lub zgłoszenie się do kancelarii parafialnej - zachęcają duchowni.

Z kolei w parafii NMP Fatimskiej zgłoszenia zaproszeń księży na wizyty duszpasterskie minęły 6 stycznia.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (259)

Krzysztof A. Kowalski13.01 o 00:19

"Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora "Pieśni nad Pieśniami" powiedziałeś, że "jak śmierć potężna jest miłość" (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości." Ojciec Pio

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.01 o 00:12

Maryjo, Matko Boża Dziekanowska, Ty wiesz najlepiej jak wielka jest cena każdego człowieka odkupionego Najdroższą Krwią Boskiego Syna Twego. Nie gardź moją pokorną prośbą o nawrócenie grzesznika, któremu grozi wieczne zatracenie. Ty Dobra i Miłosierna Matko znasz jego nieuporządkowany tryb życia. Pomnij, że Jesteś ucieczką grzeszników, że Bóg dał Ci moc nawracania nawet najbardziej zatwardziałych serc ludzkich. Wszelkie wysiłki zmierzające ku poprawie jego życia poszły na marne. Jeżeli Ty nie przyjdziesz mu z pomocą, będzie się staczał coraz bardziej ku wiecznej ruinie. Wyjednaj mu skuteczną łaskę, która by poruszyła jego serce i zawróciła na drogę Bożych przykazań.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.01 o 10:33

Internauta, podpisujący się "Krzysztof A. Kowalski" wpisem z 11.01.21 o 12:28 naruszył dobra osobiste w rozumieniu art. 23 k.c., a zatem ich naruszenie, czy też zagrożenie, powoduje możliwość skorzystania z instrumentów prawnych zawartych w art. 24 k.c. Osoba pokrzywdzona może także w takim przypadku dochodzić zadośćuczynienia za doznaną szkodę niemajątkową, czyli krzywdę (art. 448 k.c.). Tym samym naruszył, drastycznie, zapisy punktu 10. regulaminu niniejszego portalu. Ukrywający się Internauta powinien teraz mieć świadomość tego, iż o jego czynie mogą być powiadomione organa ścigania.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski11.01 o 12:02

Treść paragrafu 10 Regulaminu portalu MojaOleśnica, którego administrator w wielu przypadkach sam nie przestrzega: "Wydawca ma prawo kasować, modyfikować lub nie zamieszczać treści użytkowników bez podawania przyczyny, a w szczególności tych, które są niezgodnie z ogólnie przyjętymi z dobrymi obyczajami, netykietą i z obowiązującym w Polsce prawem. Użytkownik zobowiązuje się nie dostarczać treści o charakterze bezprawnym."

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski10.01 o 21:06

Jest to pewne perfidne działanie redagujących niniejszy portal. Nie widzą różnicy między wizytą duszpasterską po indywidualnym zaproszeniu, a gremialnym chodzeniem "po kolędzie". Czy redagujący niniejszy portal nie wychodzą z domu, nie odwiedzają znajomych i nie zapraszają swoich znajomych do siebie? Tak stoją na straży prawomyślności? Zapomnieli o słuchaniu Hymnu Polski w nakryciu głowy? Zapomnieli o pewnej konferencji prasowej, gdzie wszyscy (oprócz jednej osoby) byli bez masek i przemilczeli ten fakt?

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski10.01 o 20:59

Internauta, podpisujący się "Gabriel Różański" wpisem z 10.01.21 o 16:18 naruszył dobra osobiste w rozumieniu art. 23 k.c., a zatem ich naruszenie, czy też zagrożenie, powoduje możliwość skorzystania z instrumentów prawnych zawartych w art. 24 k.c. Osoba pokrzywdzona może także w takim przypadku dochodzić zadośćuczynienia za doznaną szkodę niemajątkową, czyli krzywdę (art. 448 k.c.). Wpisem tym zniesławił (art. 212kk), znieważył (art. 216kk) i wyczerpuje też znamiona mowy nienawiści, czym naruszył/ła zapisy art. 256. kodeksu karnego. Tym samym naruszył, drastycznie, zapisy punktu 10. regulaminu niniejszego portalu. Ukrywający się Internauta powinien teraz mieć świadomość tego, iż o jego czynie może być powiadomiona prokuratura.

Zgłoś
Adam10.01 o 19:46

Pan Jezus mile widziany- zapraszam. Księża- nie ! Będę psami szczuł !!!

Zgłoś
Gabriel Różański10.01 o 16:56

Wpis z godziny 16:31 jest autorstwa prawackiego PiSowskiego katolickiego trolla i prowokatora po to by mnie znieważyć. Ja jestem zdrowy i normalny w przeciwieństwie do tego chorego trolla

Zgłoś
Gabriel Różański 10.01 o 16:31

Moje dzieciństwo spędziłem w klasztorze .Wychowywały mnie zakonnice.Byłem niegrzecznym benkartem dlatego biły mnie starymi smierdzacymi podpaskami .Takie traktowanie odbiło się na mojej psychice .Choć jestem wykształcony nie jestem całkiem normalny i pisze co pisze .

Zgłoś
MojaOlesnica.pl10.01 o 16:18

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube