reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 15 stycznia. Imieniny Domosława, Makarego, Dabrowki.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Niemal 40 milionów złotych na inwestycje w Oleśnicy. Co w tym roku chce zrealizować magistrat?

Aktualności8.01 o 20:13Komentarzy: 34
Niedawno Rada Miasta Oleśnicy większością głosów przyjęła budżet samorządu na 2021 rok. Magistrat zaprezentował, jakie będą wydatki przeznaczone na inwestycje.


Wizualizacja sali SP4 / źródło: ZBK

- Wydatki zaplanowane na tegoroczne inwestycje są znaczące i przewyższają kwoty przeznaczane na ten cel w poprzednich latach. Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycje 39.504.042 złotych - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

Niektóre inwestycje rozpoczęły się już w ubiegłym roku i będą kontynuowane w najbliższych miesiącach. Jest to na przykład budowa hali sportowej przy SP 4, rewitalizacje terenów przy ul. Wileńskiej, Ludwikowskiej (Park Południowy) oraz przy zbiegu Wiśniowej i Łąkowej, na których powstaną miejsca rekreacji i wypoczynku. Do tego w tym roku ma powstać skatepark z pumptrackiem.


Skatepark z pumptrackiem / źródło: UMO

- Pojawiły się też nowe zadania. Planowane jest: rozpoczęcie budowy budynków socjalnych przy ul. Kopernika, przebudowa po pożarze budynku przy ul. 3 Maja 69, przewidziano również środki na nowe place zabaw i modernizacje istniejących, realizowana będzie budowa oświetlenia ulicznego w mieście i podświetlenia obiektów budowlanych, rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej - podaje magistrat.

- Nie pominięto inwestycji w szkołach i przedszkolach miejskich. Zaplanowano środki na: modernizację bieżni w SP Nr 4, nawierzchni placu zabaw, elewacji i ogrodzenia przy SP Nr 7, węzła cieplnego w SP Nr 3, instalacji elektrycznej w SP Nr 1 i SP Nr 4, toalet w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 1, instalacji wodno - kanalizacyjnej w Przedszkolu Nr 1 - czytamy w komunikacie.

Przewidziano również środki na drogi w mieście, zarówno te gminne, jak i w formie wsparcia finansowego dla dróg powiatowych i wojewódzkich. Szczegółowa lista zadań zostanie wkrótce zaprezentowana przez urząd miasta.


Budynki socjalne / źródło: ZBK

Zobacz też:
- Uchwalono budżet Oleśnicy. 223 mln wydatków i 202 mln dochodów
- Stanowisko klubu Oleśnica Razem ws. budżetu miasta na 2021 rok


rd, źródło: Urząd Miasta Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (34)

Nastolatki10.01 o 23:39

Czy miasto zainwestuje w edukację seksualna młodzieży i dystrybucję środków antykoncepcyjnych żeby zapobiec niechcianym ciążom?

Zgłoś
anty zbk10.01 o 17:01

I co z tego że coś budują, jak później ZBK ma to w d... aby dbać o to.

Zgłoś
Gabriel Różański10.01 o 01:58

Podatki to kradzież a inwestycje mają robić podmioty prywatne. Inwestycje państwowe to zwykły komunizm i tyle

Zgłoś
Nikogo.9.01 o 22:10

Kołaciński co obiecał to zrobił. Bronś musi się jeszcze wiele od niego nauczyć . Kołaciński obiecał , że przejmie budynek starego Szpitala i to zrobił. Bronś obiecał , że przejmie dworcowy budynek i dostał siarczystego kooniaka od kolei. To jest ta różnica między nimi. No i jeszcze kwestia OBO, Bronś udaje jak zwykle, że OBO jest dla niego ważny. Kołaciński nie udawał, nie oszukiwał.

Zgłoś
Arek_wrc9.01 o 22:01

W każdym cywiliowanym kraju pmaci6sue podatki i z tych podatków ( miedzy innymi) realizowane są inwestycje. Jezeli komuś się to nie podoba zawsze można wyjechać z kraju

Zgłoś
Arek_wrc9.01 o 21:59

Gabriel Różański, ty to byś się nadawał do spółkowania z ryżym Tuskiem, Grabarczykiem i Nowakiem. Rozkradli byście ten kraj w kilka miesięcy

Zgłoś
Arek_wrc9.01 o 21:56

Bronś wybuduje nowe rondo...

Zgłoś
Gabriel Różański9.01 o 15:15

A tak poza tym to jesteś głupi, chory umysłowo i psychicznie i powinieneś się leczyć bo boli cię to że mam rację i mówię prawdę. Jesteś niebezpieczny dla społeczeństwa i powinno się ciebie izolować w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym w kaftanie bezpieczeństwa

Zgłoś
Gabriel Różański9.01 o 15:14

Podatki to zwykła kradzież a państwo, ani samorządy nie są od tego żeby coś robić, coś budować, w coś inwestować, od tego są prywatne spółki i koncerny

Zgłoś
Gabriel Różański9.01 o 15:13

Sam jesteś głupi a do emerytury zostało mi 30 lat. Gardzę komunizmem i PiSokomunizmem i uważam że wszystko powinno być prywatne ponieważ na tym polega kapitalizm, wolny rynek i wolność. Wszelka własność państwowa, tożsamość klasowa, narodowa, państwowa, to zwykły komunizm i kolektywizm który należy zniszczyć, a ZUS i emerytury państwowe należy znieść i sprywatyzować, system emerytalny powinien być w pełni dobrowolny i prywatny oraz niezależny od państwa

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube