reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Bierutów. Zastąpi wysłużonego stara [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aktualności8.01 o 17:10Komentarzy:
Ochotnicza Straż Pożarna w Bierutowie może pochwalić się nowym wozem przeznaczonym do działań ratowniczo-gaśniczych, który zastąpi wysłużonego stara. Z tej okazji pod remizą odbyła się uroczystość.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaDzisiaj Ochotnicza Straż Pożarna odebrała nowy, średniej wielkości wóz bojowy, przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych. Zakupiony za około 810 tys. złotych man zastąpi starego, ponad czterdziestoletniego stara, który ma zostać odsprzedany.

Pieniądze na ten cel pochodziły z Krajowego System Ratowniczo-Gaśniczego, Urzędu Miejskiego z Bierutowie, Starostwa Powiatowego w Oleśnicy oraz Nadleśnictwa Oława z s w. Bystrzycy i Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Wsparcie przekazały też firmy ubezpieczeniowe oraz sami mieszkańcy w ramach zbiórki przeprowadzonej przez druhów z OSP.

- Ten montaż pozwolił nam na sfinansowanie tej inwestycji - nie kryje zadowolenia komendant miejsko gminny OSP w Bierutowie Jarosław Kwieciński i dziękuje wszystkim osobom oraz instytucjom zaangażowanym w zakup wozu. Razem z nim samochód przywieźli emerytowany komendant powiatowy straży Jacek Noworycki, zastępca naczelnika OSP Krzysztof Mielcarski i strażak OSP Włodzimierz Jeziorski.Pod miejscową remizą czekali mundurowi, aby powitać nowy pojazd, który w celach pokazowych przejechał ulicami Bierutowa. Oprócz radości, na pobliskim placu były też fajerwerki i race. Wszyscy chętnie ustawiali się do pamiątkowych zdjęć. - Pojemność wody w tym aucie jest większa. Jest silniejsza. Mamy nadzieję, że nie będzie awarii, bo w starze awaria goni awarię. Myślę, że ten nowy wóz załatwi nam sprawę zabezpieczenia przeciwpożarowego na terenie miasta i gminy Bierutów - komentuje Ryszard Bielicki, prezes OSP Bierutów.

- Cieszę się, że ta jednostka, która ma tyle rocznych wyjazdów, będzie dysponowała bardzo nowoczesnym wozem. Oby przydawał się jak najrzadziej, ale dobrze mieć świadomość, że posiadamy taki wóz - uważa burmistrz Piotr Sawicki.

W rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl powiedział, że w najbliższej przyszłości rozważane będzie doposażenie jednostki OSP Wabienice, która wciąż musi korzystać ze starego wozu bojowego.Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube