reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 15 stycznia. Imieniny Domosława, Makarego, Dabrowki.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Jakie historie kryje oleśnicki zamek? To jedna z perełek naszego miasta! [WIDEO]

Ciekawostki7.01 o 08:10Komentarzy: 22
Pogoda nie nastraja optymizmem, ale za to świetnie wpływa na klimat do oglądania różnych ciekawych filmów, prezentacji. Może to dobry moment na kolejną podróż wehikułem czasu? Ruszcie na spotkanie z historią Zamku Książąt Oleśnickich! #oleśnicazhistorią Paucis Verbis - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (22)

Elka10.01 o 21:20

Przypomnę że poprzedni burmistrz nie chciał o promocji zamku rozmawiać. A miał dobrą atmosferę, bo dyr. Zamku był jego partyjnym kolegą. Część pieśni. Ani jeden, ani drugi burmistrz nie ma pomysłu na zamek. Dobrze, że teraz chociaż coś się mowi

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski9.01 o 23:12

https://youtu.be/W2v3wK6QSUo

Zgłoś
Arek_wrc8.01 o 19:56

.. i co z tego ze mamy "to czy tamto" jak od lat niszczeje, gamonie z hufca zniszczą do reszty. Za dzieciaka lubiłem chodzi po zamku jako zwiedzający, przyjeżdżały autokary z dewizowcami...Co prawda nie było tego za wiele e zawsze to lepsze niż nic.! Najlepiej wyje....ać kasę na ronda do nikąd i tym podobne pseudo inwestycje.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski8.01 o 14:54

https://youtu.be/LjCbRBsbMoM

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski8.01 o 14:45

https://youtu.be/sIPciEDPyPE

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski8.01 o 10:56

Jan Bronś ma w głębokim poważaniu oleśnickie zabytki. Przykłady potwierdzające tą tezę: zburzenie "Domu na murze", Oleśnica przez dziesięciolecia była bez muzeum, w Oleśnicy nie ma lapidarium (a gdzie są płyty nagrobne?), przez dziesięciolecia Jan Bronś palcem nie kiwną dla ratowania wyjątkowych zabytków z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa - "Czerwone koszary", "Pod blachą", zabytkowy bruk wokół ratusza zamienił koszmarnym (pewnie to przyczyniło się do bólu w pięcie i kolanie, co zmusiło Jana Bronsia do pozostawienia swoich chlebodawców w czasie pandemii), jak wyglądają budynki przy ul. Sejmowej, a w jakim stanie są zabytkowe bramy przy ul. Mickiewicza, wreszcie co uczynił w największym oleśnickim parku - przejaw głupoty.

Zgłoś
Elka7.01 o 23:19

Miasto promuje zamek. Jest progres!

Zgłoś
Taka prawda7.01 o 18:52

Bronś ma zamek gdzieś. Pora na zmiany

Zgłoś
Wetran7.01 o 16:22

Kiedyś istniało muzeum ,i dużo ciekawych artefaktów z wiązanych z Zamkiem i jego historia ,i tu pytanie gdzie się owe skarby zamku książąt podziały ?!!!

Zgłoś
księgowy7.01 o 14:39

Niestety Zamek w Oleśnicy nie ma przed sobą żadnej przyszłości. Brak pieniędzy i jakiegokolwiek rozsądnego planu korzystania z tego zabytku będą przyczyną jego ruiny... A szkoda...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube