reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 20 stycznia. Imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Fantastyczne ferie z biblioteką. Z udziałem kosmitów i robotów [WIDEO]

Kultura6.01 o 09:13Komentarzy:
Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza do udziału w warsztatach on-line.* * *

Nie możemy doczekać się pierwszych wydarzeń, spotkań autorskich i warsztatów plastycznych na żywo ale przez trwającą nadal epidemię jest to jeszcze niemożliwe. Mamy jednak dla naszych Czytelników szereg innych propozycji.

Nowy Rok zaczynamy oczywiście od propozycji dla najmłodszych! W ramach ferii zimowych zapraszamy na kolejne warsztaty online przygotowane przez Bibliotekę „Pod Pegazem” oraz przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Tym razem zapraszamy do spędzenia prawdziwie fantastycznych ferii w towarzystwie m.in. kosmitów i robotów! Wspólnie wyruszymy w kosmiczną i artystyczną podróż razem ze Stanisławem Lemem jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy Science Fiction. Postać autora nie jest przypadkowa ponieważ rok 2021 został ogłoszony rokiem Lema.

Z naszymi krótkimi filmikami nie tylko dowiecie się jak wykonać własnych bohaterów kosmicznych opowieści ale także podpowiemy Wam za jakie fantastyczne tytuły chwycić podczas ferii zimowych.

Zapraszamy!

W pierwszym odcinku przygotowanym przez Bibliotekę „Pod Pegazem” „MASKA UFOLUDKA” i garść informacji o patronie roku 2021!Sto lat temu urodził się prekursor polskiej fantastyki Stanisław Lem. Jak rozpocząć przygodę z twórczością tego genialnego jasnowidza? Lema można zacząć czytać już jako dziecko od „Bajek robotów” czy „Opowieści o pilocie Pirxie” dla trochę starszych czytelników.

Czy wiesz, że:

- Stanisław Lem był łasuchem. Uwielbiał słodycze, którymi zajadał się nawet, kiedy zdiagnozowano u niego cukrzycę. Jego ulubionymi smakołykami były marcepan oraz chałwa.
- Był w gimnazjum uczniem tak dobrym, że okrzyknięto go najwybitniejszym dzieckiem w Polsce południowej.
- Przewidział powstanie ebooków na dekady przed powstaniem pierwszych urządzeń tego typu.
- W swojej książce „Powrót z gwiazd” opisał urządzenia przypominające dzisiejsze iPady. Warto wspomnieć, że dzieło zostało wydane w 1961 roku, na długo przed erą Internetu.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube