reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 20 stycznia. Imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nagroda Literacka Skrzydła Dedala dla autorki, której twórczość gościła w bibliotece

Kultura3.01 o 09:19Komentarzy:
Twórczość Małgorzaty Musierowicz często gości w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja. Niedawno otrzymała Nagrodę Literacką Skrzydła Dedala, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową.* * *

Miło nam poinformować, że Nagrodę Literacką Skrzydła Dedala, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową, w 2020 roku otrzymała Małgorzata Musierowicz, autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, w tym „Jeżycjady”

Twórczość Małgorzaty Musierowicz jest doskonale znana oleśnickim Czytelnikom. Nasza instytucja m.in. dwukrotnie włączała się w Ogólnopolską Akcję Czytania „Jeżycjady”:

- W 2016 roku, podczas pierwszej edycji tej akcji, w Bibliotece Pod Pegazem pojawili się gimnazjaliści w strojach nawiązujących do lat 70 XX w. Przez prawie dwie godziny wysłuchaliśmy fragmentów z 12 książek! W wybranych rozdziałach skrzył się humor, a świetna interpretacja sprawiła, że spędziliśmy z Borejkami naprawdę fajny czas. Słuchacze – młodzież z 1 i 2 Gimnazjum w Oleśnicy – okazali się wspaniałą publicznością.

- Podczas drugiej edycji, w 2018 roku, spotkaliśmy się natomiast w Sali audiowizualnej Biblioteki przy ul. M. Reja 10. Do udziału zaprosiliśmy m.in. uczniów z klasy VI A ze Szkoły Podstawowej nr 7 i uczniów klasy V B ze Szkoły podstawowej nr 4.

Serdecznie zapraszamy szczególnie młodych czytelników do zapoznania się z twórczością Małgorzaty Musierowicz. Z Borejkami ferie zimowe na pewno nie będą nudne!

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube