Dziś jest środa, 20 stycznia. Imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśniczanin Daniel Kowalski zdobył dwa medale w pływackich sztafetach

Sport20.12.2020 o 08:43Komentarzy:
Oleśniczanin Daniel Kowalski zdobył dwa medale mistrzostw Polski juniorów w sztafetach pływackich.

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich dwa medale z drużyną TP Zielona Góra zdobył oleśniczanin- Daniel Kowalski, który od półtora roku trenuje pod wodzą Jacka Miciula.

W drugim dniu mistrzostw Daniel popłynął z kolegami w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym i z czasem 3:21,58 uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. W sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym natomiast zdobyli srebrny medal Mistrzostw Polski. Zawodnikom z Zielonej Góry zabrakło tylko 0,12 setnych sekundy do poprawienia dotychczasowego rekordu Polski siedemnastolatków w tej konkurencji.

Indywidualnie Daniel zajął 7. miejsce w kraju w konkurencji 400 m stylem dowolnym i 9. miejsce w konkurencji 100 m stylem motylkowym.