reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 15 stycznia. Imieniny Domosława, Makarego, Dabrowki.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Podcast o dawnych tradycjach bożonarodzeniowych. Już można go posłuchać!

Ciekawostki19.12.2020 o 08:27Komentarzy:
MOKiS zaprasza na wysłuchania podcastu o dawnych tradycjach bożonarodzeniowych* * *

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do wysłuchania nowego odcinka podcastu w ramach projektu „Pani, kiedyś to było…”, w którym odkrywamy mikrohistorię Oleśnicy i jej mieszkańców. Najnowszy odcinek w całości poświęcony jest obchodom Bożego Narodzenia i powstał w ramach cyklu „Czas świętowania”.

Świąteczne wspomnienia z dzieciństwa zajmują szczególne miejsce w pamięci każdego z nas… Smak pierogów lepionych z babcią, oczekiwanie na Mikołaja, droga na pasterkę po ośnieżonych ulicach miasta…

Dziś wraz z naszymi gośćmi, Panią Stefanią oraz Panem Stanisławem, będziemy wspominać ich dzieciństwo i święta Bożego Narodzenia przed wybuchem II wojny światowej oraz w trudnych latach 40. Wybierzcie się z nami w tę sentymentalną podróż!
Mamy nadzieję, że ten odcinek podcastu „Pani, kiedyś to było…” zmotywuje Was (i nas!) do rozmów z bliskimi na temat, jak dawniej obchodzono święta w waszych (i naszych) rodzinach. Rozmawiajcie z dziadkami i rodzicami o tradycjach bożonarodzeniowych i nie tylko. A jeżeli to Wy jesteście dziadkami lub rodzicami – dzielcie się swoimi wspomnieniami z młodszym pokoleniem! Przy świątecznym stole lub przez telefon.

Serdecznie dziękujemy Pani Stefanii oraz Panu Stanisławowi za poświęcony czas, życzliwość i pozytywną energię. Bez ludzi takich jak Oni, nie byłoby tego projektu. Wywiady zostały przeprowadzone przez telefon.

Projekt „Pani, kiedyś to było...” jest realizowany przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i składają się na niego wywiady z oleśniczanami na temat życia codziennego i form spędzania czasu wolnego kilkadziesiąt lat temu.

Linki do najnowszego odcinka znajdziecie na stronie www.mokis.info oraz w serwisach internetowych Anchor, Spotify oraz YouTube (wersja z napisami).

MOKIS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube