Dziś jest piątek, 5 marca. Imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zawodniczki oleśnickiej Torpedy na mistrzostwach. Jest srebro!

Sport18.12.2020 o 07:21Komentarzy:
Adrianna Szwabińska i Julia Janik z UKP Torpeda Oleśnica wzięły udział w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów. Pierwsza z zawodniczek zdobyła srebro.

W miniony weekend w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 17-18 lat. Jednym z wielu klubów biorących udział w tych zawodach była Torpeda Oleśnica, którą reprezentowały dwie zawodniczki - Adrianna Szwabińska i Julia Janik.

Wystartowały w czterech konkurencjach: 50, 100 i 200 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym. Najlepszym dniem mistrzostw dla oleśnickiej Torpedy okazał się pierwszy dzień zawodów w którym to Torpeda wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski a którego autorką została Adrianna Szwabińska. Poranne eliminacje były dla Ady bardzo udane i do finału nasza zawodniczka podchodziła z drugim czasem eliminacji.

W finale Ada obroniła pozycję z porannej sesji, zdobywając swój piąty medal Mistrzostw Polski w karierze. Był to srebrny krążek. Ada wystartowała jeszcze w finale 100 m metrów stylem dowolnym, na którym to dystansie poprawiła rekord życiowy, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

- Biorąc pod uwagę warunki, w jakich trenują zawodnicy Torpedy w porównaniu z klubami w Polsce, dodatkowo osłabione obostrzeniami związanymi z pandemią, medal Ady i ogólnie całe zawody, trzeba ogłosić jako bardzo udane - podsumowuje UKP Torpeda Oleśnica.

źródło: UKP Torpeda Oleśnica