reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Skarga na radnych. Czy podali się za kontrolerów ogrzewalni? Paweł Bielański zaprzecza

Aktualności22.11 o 08:12Komentarzy: 169
Stowarzyszenie Służby Ratownicze uważa, że radni opozycji z Oleśnica Razem mieli podać się za kontrolerów i składa skargi na samorządowców. Paweł Bielański zaprzecza tym oskarżeniom.


Paweł Bielański i Beata Krzesińska

4 listopada miejska opozycja z Oleśnica Razem zamieściła wpis na swojej stronie na Facebooku, w którym na zdjęciach pokazywała zły stan ogrzewalni dla bezdomnych, prowadzonej przez stowarzyszenie Służby Ratownicze.

Organizacja tłumaczyła po chwili, że niedługo przed uruchomieniem obiektu w innej lokalizacji, ktoś go zdewastował. Sprawa została zgłoszona policji. Do tego niedawno stowarzyszenie Służby Ratownicze skierowało skargi na Beatę Krzesińską i Pawła Bielańskiego z ugrupowania Oleśnica Razem.

- Pani Beata Krzesińska chcąc dostać się do środka, poinformowała pracownika ogrzewalni, że jest przedstawicielem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy i przyszła przeprowadzić kontrolę. Pan Bielański zapewnił, że jest przedstawicielem Urzędu Miasta i również przyszedł przeprowadzić kontrolę. Nie udokumentowali jednak, że jakiekolwiek kontrole zostały zlecone - czytamy w piśmie skierowanym do biura Rady Miasta Oleśnicy, która ma się nim zająć.


źródło: fb / Oleśnica Razem

- W opublikowanych tekstach zamieszczonych publicznie, padło również wiele nieuzasadnionych i nieprawdziwych oskarżeń pod adresem naszego Stowarzyszenia. Celowo wprowadzono w błąd opinię publiczną myląc pojęcie ogrzewalnia, z pojęciem noclegownia, wskazując na brak możliwości spożywania posiłków czy otrzymywania odzieży. Zaznaczyć należy, że określenie wytycznych dotyczących prowadzenia ogrzewalni są ściśle określone w przepisach prawa. Zachowanie radnych jest karygodne i nieetyczne - argumentuje dalej organizacja. Do materiałów załączono również oświadczenie osoby, która wpuściła do środka samorządowców. - Oznajmili, że są z Urzędu Miasta oraz z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy i przyszli dokonać kontroli - brzmi jego treść.

Skargę na Beatę Krzesińską otrzymało również oleśnickie starostwo, bowiem na co dzień pełni ona funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. - Przedstawiliśmy się opiekunowi bezdomnych, który pełnił dyżur z imienia i nazwiska. Oświadczyliśmy, że jesteśmy miejskimi radnymi i chcieliśmy zobaczyć jak wygląda miejska ogrzewalnia i łaźnia. Pan opiekun chętnie nas wpuścił. W to, co zobaczyliśmy nie mogliśmy uwierzyć. Będziemy oczekiwać wyjaśnień w tej sprawie zarówno od władz miasta jak i dyrekcji MOPS - powtórzył swoje wcześniejsze słowa radny Paweł Bielański.

Jak dodał, oczekuje odpowiedzi w sprawie nadzoru nad organizacją ogrzewalni i pomocy bezdomnym. Chce też, aby posiedzenie komisji skarg i wniosków rady miasta odbyło się właśnie w tym obiekcie. Natomiast radna Beata Krzesińska nie odniosła się dotąd do prośby o komentarz w tej sprawie. Jej oświadczenie opublikujemy, jeśli zechce się do niej odnieść.

Zobacz też:
- Oleśnica Razem krytykuje stan miejskiej ogrzewalni dla bezdomnych
- Oświadczenie dyrektora MOPS-u na temat stanu miejskiej ogrzewali


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (169)

@teamkrawczak23.11 o 13:49

Chyba miales na myśli gdyby Tomasz Krawczak był prezesem służb ratowniczych to do takich skandalicznych warunków w noclegowni by nie doszło.

Zgłoś
TeamKrawczak23.11 o 13:42

Gdyby tomasz krawczak był radnym do kontroli by nie doszło

Zgłoś
XXL23.11 o 10:05

Jeden nagle zrobił się świętym i modli się za Polskę do obrazu a obraz ani razu. Następny nawiedzony kontrolę przeprowadza. Jeden pajac lepszy od drugiego.

Zgłoś
Bareja 23.11 o 08:51

Czyli co, spodziewamy się niespodziewanej kontroli?

Zgłoś
!23.11 o 07:53

Nie ma prawa,bo nie uzgodnili tego że wszystkimi,tylko poszli,aby szczuc!

Zgłoś
Radny z innej gminy23.11 o 07:35

Radny ma prawo dokonywać kontroli wydatkowania środków publicznych poprzez wizytację gminnych obiektów, czy jednostek organizacyjnych , stowarzyszeń dotowanych przez gminę...

Zgłoś
.22.11 o 23:43

.

Zgłoś
.22.11 o 23:39

.

Zgłoś
Magdalena M.22.11 o 23:02

Pani Krzesińska,proszę się wypowiedzieć na ten temat.

Zgłoś
Joo22.11 o 21:14

I tak nic im nie zrobicie oni sie juz tak poukladali że żaden radny nic nie wskura i plujcie jeden na drugiego a trzeci i tak napycha kieszeń a później bedą pokrzywdzonych udawać

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube