reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Premier zapowiedział poluzowanie części obostrzeń. Znamy szczegóły! [WIDEO]

Aktualności21.11 o 10:13Komentarzy: 56
Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział poluzowanie części obostrzeń. Znamy szczegóły!


źródło: KPRM

Dziś odbywa się konferencja premiera i ministra rozwoju. - Od kilku dni obserwujemy stabilizację liczby zakażeń, ale wirus zbiera cały czas śmiertelne żniwo - powiedział Mateusz Morawiecki, prezes rady ministrów.

- Wszyscy Polacy dysponują bronią. Tą bronią jest dyscyplina, przestrzeganie zasad sanitarnych i solidarność - zaznaczył. Mówił, że już w styczniu ma być dostępna szczepionka na koronawirusa. Zaapelował, aby święta odbywały się w małych gronach rodzin.

Mówił o projekcie "100 dni solidarności w walce z COVID-19". Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w "najwyższym reżimie sanitarnym". Siłownie, restauracje nadal będą zamknięte, przynajmniej do 27 grudnia.

- Czas pandemii to czas balansowania na granicy życia i śmierci, ale też i miejsc pracy, gospodarki. I o to musimy też dbać. Dlatego szukamy punktu równowagi - argumentował M. Morawiecki.

Również szkoły pozostaną zamknięte w okresie przedświątecznym, a nauka będzie odbywała się zdalnie. Ferie zimowe w 2021 roku nie zostaną rozłożone w czasie, a placówki we wszystkich województwach mają je mieć w tym samym czasie.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

mad21.11 o 20:35

Wyborcza posunęła się jeszcze dalej, napisała - ""Zapier... za miskę ryżu", czyli jak zamrozić oczekiwania Polaków".

Zgłoś
mad21.11 o 20:27

A kłamliwe liberalne media "cytują" Morawieckiego wprost - "Ludzie mają zapie*****ć za miskę ryżu". TVPiS uczy się chyba manipulacji od "wolnych" mediów, chyba wolnych od prawdy.

Zgłoś
mad21.11 o 20:23

Powiedział, że "jak ludzie zapier....lali za miskę ryżu, jak było w czasie po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała", a nie że ludzie mają zapierd... za miskę ryżu. Po drugie, nie mówił po Polakach, tylko ludziach "bogatej" Europy zachodniej, którzy jego zdaniem za dużo zarabiają i powinni mieć mniejsze oczekiwania - "Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury, mniejsze oczekiwania... Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury. Mniejsze oczekiwania".

Zgłoś
mad21.11 o 20:21

Morawiecki powiedział tak - "Jak ludzie ci zapie...lali za miskę ryżu, jak było w czasie po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała. A potem przez pięćdziesiąt lat szła, zwłaszcza ostatnie dwadzieścia pięć, szła bardzo mocno na kredycie... My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my, ludzie, we the people, w Niemczech? czy? czy w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania, bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapie?ać i rowy, kur?, kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury, mniejsze oczekiwania... Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury. Mniejsze oczekiwania".

Zgłoś
Sip21.11 o 20:09

Zapraszamy do lidla po koronowirusa jak w reklamie weź go więcej weź go więcej, biedra to samo ale tuzy intelektu jak cały Pis napieraja i dystans utrzymują hahaha.

Zgłoś
MISKA RYŻU +21.11 o 19:28

Wytłumacz się krzywa mordo z tych gruntów, które dostałeś za grosze od pedofilskiego kleru - nagroda za milczenie ?

Zgłoś
Pinokio21.11 o 19:18

Będziesz siedział, będziesz siedział !

Zgłoś
JBAĆ PIS !!!!21.11 o 18:53

Zgłoś
en21.11 o 18:52

Morawiecki sam sobie zapier...za miskę ryżu mośku. Spadaj na Białoruś kacapie !

Zgłoś
Stach21.11 o 18:43

Co wy pisowcy bierzecie!?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube