reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Co z powrotem uczniów do szkół? Mamy najnowsze informacje

Aktualności21.11.2020 o 08:51Komentarzy: 8
Rząd nie ma spójnej wersji co do tego, czy i kiedy uczniowie oraz nauczyciele w polskich szkołach wrócą do stacjonarnego nauczania.Jeszcze niedawno minister edukacji Przemysław Czarnek przypuszczał, że możliwy jest powrót uczniów do szkół wraz z początkiem grudnia. Teraz ten wariat wydaje się być niemożliwy, a szkoły mogą zacząć nauczanie w standardowym trybie dopiero po nowym roku.

- Rząd przymierza się do wydłużenia nauki zdalnej dla uczniów. Szkoły miałyby być zamknięte, aż do końca przerwy świąteczno-noworocznej. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale taki plan jest w tej chwili najmocniej rozważany przez ministrów - ustalili dziennikarze RMF FM. Z kolei rzecznik rządu Piotr Muller potwierdza, że decyzja nie została jeszcze podjęta, ale być może zostanie ogłoszona jeszcze w weekend lub na początku przyszłego tygodnia.

Z kolei zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego obecna dzienna liczba zakażeń na poziomie ponad 20 tysięcy powoduje "zbyt dużą presję na system struktury szpitalnictwa", żeby można było podjąć decyzję o powrocie uczniów do szkół. Jego zdaniem, powrót do standardowej formy nauczania mógłby nastąpić, gdyby dzienny przyrost zakażeń utrzymywał się na maksymalnym poziomie 15 tysięcy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Do chochoł22.11.2020 o 13:57

Tak było niestety sporo ludzi jest nieodpowiedzialnych a płacą za to inni. Na początku roku, była informacja , że uczniowie i nauczyciele(!) z objawami infekcji mają nie przychodzić do szkoły. W rzeczywistości dzieci były w szkole bo rodzicom łatwiej , nauczyciele z katarem bo dyrektor/ka patrzy krzywo i tak to się rozkręciło.

Zgłoś
chochoł22.11.2020 o 13:32

@Rodzic - widzisz, to świadczy o głupocie rodziców, bo ja jako odpowiedzialny rodzic sam nie wysyłałem do szkoły dziecka z minimalnymi oznakami kataru/kaszlu, a widziałem rodziców co przyprowadzali dziecko które pokasływało- oto odpowiedzialność dorosłych..

Zgłoś
chochoł22.11.2020 o 13:28

@mad - ale ty głupi jesteś .......tak ci z dzieciństwa zostało ?

Zgłoś
Rodzic21.11.2020 o 22:51

Dzieci powinny chodzić w maskach w trybie hybrydowym , po pół klasy żeby można było zachować dystans społeczny.Jak puszczą je znowu w styczniu na hurra po miesiącu będzie to samo co teraz.Uczniowie z kaszlem czy katarem byli wysyłani do szkół i mamy tego skutki.

Zgłoś
Gabriel Różański21.11.2020 o 14:29

Żadnego otwierania szkół!

Zgłoś
mad21.11.2020 o 09:39

Rodzice dostają plusy na dzieci to niech sobie uczą w domu!!!

Zgłoś
Ola21.11.2020 o 09:26

I bardzo dobrze. Na święta choroba A lekarze nie przyjmują.

Zgłoś
jaja21.11.2020 o 08:58

Niech wroca

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube