reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 23 stycznia. Imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Spotkanie autorskie on-line ze Zbigniewem Masternakiem

Kultura21.11.2020 o 07:43Komentarzy:
Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza do oglądania spotkania autorskiego on-line ze Zbigniewem Masternakiem.* * *

Jeśli tak jak nam brakuje Wam spotkań autorskich to mamy dla Was wirtualną niespodziankę. W linku poniżej zapraszamy Was do oglądania spotkania ze Zbigniewem Masternakie.Zbigniew Masternak pochodzi z Gór Świętokrzyskich. Jest pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym i producentem. Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym "Księstwo", który publikuje w poznańskim wydawnictwie Zysk i S-ka. W latach 2006 - 2008 ukazały się trzy księgi - "Chmurołap", "Niech żyje wolność", "Scyzoryk", z których ta druga stała się bestsellerem. W 2012 r. na podstawie trylogii powstał film "Księstwo" w reżyserii Andrzeja Barańskiego - premiera światowa odbyła się w Karlowych Warach, podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Wiosną 2012 film trafił do kin. Wydaną w 2014 roku powieść "Nędzole" zamierza zekranizować wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi. Książki ukazały się w przekładach na języki niemiecki, rosyjski, ukraiński, bułgarski, serbski, macedoński, mongolski. W 2010 roku "Niech żyje wolność" wyszła po wietnamsku w Ho Chi Minh.

Do oglądania przygotowanego materiału zaprasza Beata Szukalska-Woźnicka z Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja!

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Spotkanie-autorskie-ze-Zbigniewem-Masternakiem/idn:135

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube