reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 23 stycznia. Imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Książka na weekend. Co tym razem poleca oleśnicka biblioteka?

Kultura21.11.2020 o 09:00Komentarzy:
Publikujemy materiał Oleśnickiej Biblioteki Publicznej imienia Mikołaja Reja.* * *

Propozycja (nie tylko) dla najmłodszych Czytelników w ramach "KSIĄŻKI NA WEEKEND" !

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci..." - tak przez wiele lat śpiewał na dobranoc ukochany przez dzieci Miś Uszatek. A że nie sposób wyobrazić sobie dzieciństwa bez misia, to na kolejny weekend z książką wszystkim Czytelnikom polecamy „Bajki o misiach z czterech stron świata”.

Dlaczego akurat ten zbiór? To oczywiste dla wszystkich, którzy wkrótce będą celebrować Światowy Dzień Pluszowego Misia, przypadający 25 listopada. Autorka, Aniela Cholewińska-Szkolik, zamieściła w tej książce opowieści o misiach z różnych krajów i kontynentów - nie tylko pluszowych i szmacianych, ale także tych brunatnych lub polarnych. Każdy młody czytelnik może więc poznać Petita, który malował wieżę Eifla, pomóc Węgielkowi z Kanady uratować owieczkę, razem z Maju Dżi przeżyć niezwykłą podróż na latającym dywanie nad Tadż Mahal, a z misiem Promykiem odkryć smak angielskiej herbatki w zaśnieżonym Londynie. Nie zabraknie również zabawy w chowanego z Fikusem i brawurowych wyczynów Figielka. Z misią Milusią można z kolei spędzić wakację w polskich Tatrach oraz poznać inne miśki, których przygody tworzą ciepłe historie w sam raz na jesienne wieczory w domowym zaciszu.

Urocze misiowe opowiastki zilustrowała Marta Kurczewska, autorka znana Czytelnikom chociażby z ilustracji do serii przygód o Tappim. Zapewniamy, że po lekturze "Bajek o misiach z czterech stron świata” z radością zakrzykniecie: "To mi się podoba!"

Książka dostępna także w wersji elektronicznej na platformie LEGIMI! Dowiedz się więcej z naszej strony www.biblioteka.olesnica.pl:

https://biblioteka.olesnica.pl/katalogi/legimi

#czytamy

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Propozycja-nie-tylko-dla-najmlodszych-Czytelnikow-w-ramach-KSIAZKI-NA-WEEKEND/idn:138

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube