reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mieszkańcy powiatu oleśnickiego nie chcą poddawać się testom na COVID-19? Apel sanepidu

Aktualności21.11 o 08:13Komentarzy: 64
W powiecie oleśnickim spadła liczba pobieranych wymazów do badań na obecność koronawirusa. Sanepid alarmuje, że wielu pacjentów lekceważy zagrożenie i nie zgłasza się do lekarzy z objawami.Według ostatniego raportu Powiatowego Zespółu Zarządzania Kryzysowego w Oleśnicy, tylko do wczoraj od początku trwania pandemii w powiecie odnotowano 2402 chorych na COVID-19. Zmarło też 47 mieszkańców.

- Myślę, że prognozy będą mało optymistyczne. Epidemiolodzy zapowiadają, że szczególnie w listopadzie i na początku grudnia może być odnotowany wyraźny wzrost zachorowań - mówiła nam w pierwszej połowie listopada Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

Tymczasem okazuje się, że spada liczba osób, od których pobierane są wymazy. - Były dni, kiedy pobierano ich dziennie ponad sto sześćdziesiąt, teraz jest ich w granicach dziewięćdziesięciu lub stu - ocenia U. Kozioł.

Oleśnicki sanepid rozmawiał z kierownikami przychodni. Wnioski są niepokojące. - Pacjenci świadomie nie decydują się na teleporadę lub przyjście do przychodni. Dzieje się to z prostej przyczyny. Izolacja trwa siedem dni, a kwarantanna jedenaście dni. To budzi duży problem nieobecności danej osoby w pracy - informuje dyrektor sanepidu. - Spowoduje to, że takie osoby będą zarażały kolejne. Jest to niebezpieczne i powszechne zjawisko - dodaje nasza rozmówczyni.

Apeluje przy tym do mieszkańców powiatu oleśnickiego o nielekceważenie objawów. - Można przez to narażać na niebezpieczeństwo przenoszenia i transmisji wirusa. Zachęcam, aby pacjenci z objawami zgłaszali ten fakt - zwraca się Urszula Kozioł z sanepidu.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (64)

Wkurzona21.11 o 08:56

To jest obludne klamstwo .Czlowiek doprosic sie nie moze testow w Olesnicy .Jak chcesz sie przebadac to musisz jechac do sasiedniego wojewodztwa np Kepna. Po co tak klamac a sanepid z Olesnicy to totalne dno powinni podac sie do dymisji jak szef GISU .Nie chcesz pracowac to nie pracuj daj szanse innym . Sanepid Olesnica juz dziekujemy ......

Zgłoś
Xyz21.11 o 08:50

Jeszcze sanepid działa tak super, że testuje 1 osobę z domu i choć jest pozytywna, to reszta domowników nie jest poddawana testom- coraz ciekawsze metody wpływu na statystyki, jak maja rosnąć to czary mary, jak spadać to samo. Brawo

Zgłoś
Janusz Kozioł 21.11 o 08:38

Orfi prosto i dosadnie, tak właśnie jest niestety chora biurokracja.

Zgłoś
Orfi21.11 o 08:31

A może to nie jest wina ludzi tylko chorej biurokracji. Mam objawy więc pewnie od 2-3 dni jestem chory. Później trzeba dostać się na teleporadę kolejna doba. Potem trzeba łaskawie odstać swoje w kolejce pod szpitalem do wymazu. Na wynik czeka się kolejne dni. A na końcu, kiedy już pewnie jestem zdrowy i nie zarażam, po tym cały cyrku zadzwoni sanepid i uziemi mnie na jedenaście dni. Wydaje mi się że ludzie są bardziej odpowiedzialni i zostają w domu niż to się urzędnikom z tabelek wydaję. Dochodzi jeszcze do tego brak pomocy ze strony Państwa na kwarantannie więc nie dziwcie się że tak się dzieje.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube