reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mieszkańcy powiatu oleśnickiego nie chcą poddawać się testom na COVID-19? Apel sanepidu

Aktualności21.11 o 08:13Komentarzy: 64
W powiecie oleśnickim spadła liczba pobieranych wymazów do badań na obecność koronawirusa. Sanepid alarmuje, że wielu pacjentów lekceważy zagrożenie i nie zgłasza się do lekarzy z objawami.Według ostatniego raportu Powiatowego Zespółu Zarządzania Kryzysowego w Oleśnicy, tylko do wczoraj od początku trwania pandemii w powiecie odnotowano 2402 chorych na COVID-19. Zmarło też 47 mieszkańców.

- Myślę, że prognozy będą mało optymistyczne. Epidemiolodzy zapowiadają, że szczególnie w listopadzie i na początku grudnia może być odnotowany wyraźny wzrost zachorowań - mówiła nam w pierwszej połowie listopada Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

Tymczasem okazuje się, że spada liczba osób, od których pobierane są wymazy. - Były dni, kiedy pobierano ich dziennie ponad sto sześćdziesiąt, teraz jest ich w granicach dziewięćdziesięciu lub stu - ocenia U. Kozioł.

Oleśnicki sanepid rozmawiał z kierownikami przychodni. Wnioski są niepokojące. - Pacjenci świadomie nie decydują się na teleporadę lub przyjście do przychodni. Dzieje się to z prostej przyczyny. Izolacja trwa siedem dni, a kwarantanna jedenaście dni. To budzi duży problem nieobecności danej osoby w pracy - informuje dyrektor sanepidu. - Spowoduje to, że takie osoby będą zarażały kolejne. Jest to niebezpieczne i powszechne zjawisko - dodaje nasza rozmówczyni.

Apeluje przy tym do mieszkańców powiatu oleśnickiego o nielekceważenie objawów. - Można przez to narażać na niebezpieczeństwo przenoszenia i transmisji wirusa. Zachęcam, aby pacjenci z objawami zgłaszali ten fakt - zwraca się Urszula Kozioł z sanepidu.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (64)

Ireneusz21.11 o 21:30

Lepiej się dać przebadać bo ja byłem chory unikałam lekarza,a teraz mam covida i to prawdopodobnie przez mnie cierpi teraz pięciu kolegów i ich rodziny bo wszyscy jesteśmy z covidem plus.

Zgłoś
U.K.21.11 o 21:20

Apele można wystosowac do harcerzy

Zgłoś
Kochanowski21.11 o 21:19

47 starych mieszkańców pewnie z chorobami współistniejącymi zmarło w całym powiecie i to jest powód żeby ludzi w domu więzić? A ile od marca w powiecie zmarło osób z rakiem, czy innymi chorobami przewlekłymi w tym czasie pani orszulko

Zgłoś
Dolf21.11 o 21:14

Badanie jest tak nieprzyjemne, że wrogowi nie polecam

Zgłoś
.21.11 o 21:11

Ja się wamzałem i żałuję.

Zgłoś
.21.11 o 21:11

Ja się wasalem i żałuję.

Zgłoś
KJ21.11 o 21:11

Pani dyrektor ma problem z mieszkańcami którzy odmawiają udziału w testach niech Pani wyśle pracowników i mieszkańców Ostrowiny na testy na pewno trafią się pozytywne.

Zgłoś
Taka prawda21.11 o 21:10

Wysoce postawieni pracownicy sanepidu robią podstawowe błędy ortograficzne.

Zgłoś
Kokosowy buziak21.11 o 21:08

Jeśli nie chcecie siedzieć trzy tygodnie w 4 ścianach to nie zgłaszanie się na wymaz- na drugi dzień zadzwoni sanepid i jesteście w uwięzi.

Zgłoś
Teleranek21.11 o 21:05

"Pacjenci świadomie nie decydują się na teleporadę lub przyjście do przychodni." Skoro nagrywacie te rozmowy to może posłuchajcie czemu ludzie nie mają ochoty na teleporady.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube