reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mieszkańcy powiatu oleśnickiego nie chcą poddawać się testom na COVID-19? Apel sanepidu

Aktualności21.11.2020 o 08:13Komentarzy: 64
W powiecie oleśnickim spadła liczba pobieranych wymazów do badań na obecność koronawirusa. Sanepid alarmuje, że wielu pacjentów lekceważy zagrożenie i nie zgłasza się do lekarzy z objawami.Według ostatniego raportu Powiatowego Zespółu Zarządzania Kryzysowego w Oleśnicy, tylko do wczoraj od początku trwania pandemii w powiecie odnotowano 2402 chorych na COVID-19. Zmarło też 47 mieszkańców.

- Myślę, że prognozy będą mało optymistyczne. Epidemiolodzy zapowiadają, że szczególnie w listopadzie i na początku grudnia może być odnotowany wyraźny wzrost zachorowań - mówiła nam w pierwszej połowie listopada Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

Tymczasem okazuje się, że spada liczba osób, od których pobierane są wymazy. - Były dni, kiedy pobierano ich dziennie ponad sto sześćdziesiąt, teraz jest ich w granicach dziewięćdziesięciu lub stu - ocenia U. Kozioł.

Oleśnicki sanepid rozmawiał z kierownikami przychodni. Wnioski są niepokojące. - Pacjenci świadomie nie decydują się na teleporadę lub przyjście do przychodni. Dzieje się to z prostej przyczyny. Izolacja trwa siedem dni, a kwarantanna jedenaście dni. To budzi duży problem nieobecności danej osoby w pracy - informuje dyrektor sanepidu. - Spowoduje to, że takie osoby będą zarażały kolejne. Jest to niebezpieczne i powszechne zjawisko - dodaje nasza rozmówczyni.

Apeluje przy tym do mieszkańców powiatu oleśnickiego o nielekceważenie objawów. - Można przez to narażać na niebezpieczeństwo przenoszenia i transmisji wirusa. Zachęcam, aby pacjenci z objawami zgłaszali ten fakt - zwraca się Urszula Kozioł z sanepidu.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (64)

krutki22.11.2020 o 19:51

wer: nie mówię, że nie jest najlepszy tylko rząd to ukrywa i okłamuje społeczeństwo szpitalem narodowym, gdzie marnują gigantyczne pieniądze a pacjentów jest mniej niż lekarzy!

Zgłoś
Rocco22.11.2020 o 19:25

Nie bede sie badal bo mnie zamkną

Zgłoś
Gunia22.11.2020 o 16:52

Zawsze jak wieje wiatr to jest zimno.

Zgłoś
Legionista22.11.2020 o 15:21

Sami się kur... Badanie najpierw mózgi sobie zbadajcie

Zgłoś
wer22.11.2020 o 15:10

@krutki akurat model szwedzki jest najlepszy bo bardziej bałbym się plagi samobójstw na wiosnę

Zgłoś
krutki22.11.2020 o 14:50

nasze tekturowe Państwo poddało się w walce z koroną - przecież testowanie tylko objawowych oznacza, że nie szukamy źródeł zakażenia tylko robimy model szwedzki i niech się dzieje co chce!!!

Zgłoś
AZ22.11.2020 o 13:28

Pani Urszulo, ile dostaje pani dodatkowej pensji aby nadal ten cyrk ciągnąć? :) po prostu Polacy zaczynają mądrzeć i widzą że te testy to pic na wodę i oszustwo. Ale wam ludziom u władzy to nie w sosie, bo mamy się słuchać nawet wszelkich durnot, które wymyślacie. Czas waszych kłamstw mija i będziecie bardzo surowo za to rozliczeni :)

Zgłoś
Śluz22.11.2020 o 13:16

Jak jest wiatr to jest dużo chłodniej.

Zgłoś
Ja22.11.2020 o 12:39

Dolf nie wymyslaj ze takie badanie nieprzyjemne. Poprostu normalne badanie, chyba nigdy nie miales zadnych badan, ze piszesz ze takie straszne. Wymyslacie tez o problemach z terminami i skierowaniami na badanie. Robilem badania i zadnych problemow nie bylo ani ze skierowaniem ani z terminem. Naprawde to tu wymyslacie sztuczne problemy. Zeby wszystko na Nie.

Zgłoś
Szeptucha22.11.2020 o 08:29

@Ireneusz, wsadź sobie w odbyt rzepę, powinno pomóc.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube