reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 3 grudnia. Imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Książka do domu. Oleśnicka biblioteka pamięta o czytelnikach

Kultura20.11 o 10:24Komentarzy:
Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja pozostaje zamknięta, ale przypomina, że realizuje akcję pod hasłem "Książka do domu".* * *

#NIEZOSTAWIAMCZYTELNIKA

Jedną z rekomendacji Biblioteki Narodowej dotyczącą bezpieczeństwa epidemicznego jest wprowadzenie w czasie epidemii i zamknięcia Bibliotek dla Czytelników tzw. usługi „Książka na telefon” dla osób starszych lub z niepełnosprawnością.

Przypominamy więc, że Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja od wielu lat realizuje akcję pod hasłem „KSIĄŻKA DO DOMU”.

Dlatego jeśli znacie kogoś, kto lubi czytać, a nie może przyjść do biblioteki lub sami macie kłopot w dotarciu do nas skontaktujcie się telefonicznie z jedną z naszych bibliotek:

- Biblioteka Centralna, ul. M. Reja 10 t: 533 351 404
- Biblioteka "Pod Pegazem", ul. F. Kleeberga 4 t: 533 351 406

Chętnie dostarczymy książki do domu i odbierzemy te przeczytane. Oferujemy m.in. książki z dużą czcionką i audiobooki - czyli książki do słuchania na płytach CD.

Usługa skierowana jest głównie do osób starszych i z niepełnosprawnością i jest bezpłatna oraz dostępna w godzinach pracy biblioteki. Nasze rowerowe wyjazdy z zamówieniami do czytelników realizowane są w piątki w godzinach od 14.00 do 16.00 i odbywają się przy maksymalnym zachowaniu i przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Akcja „KSIĄŻKA DO DOMU” z roku na rok się rozwija. Tylko w tym roku, w okresie od maja do listopada dostarczyliśmy do osób starszych i niepełnosprawnych 169 książek tradycyjnych i 180 książek mówionych na płytach CD.

Kolejne 30 zamówionych książek wyjeżdża dzisiaj z naszej wypożyczalni!

Przypominamy, że pracownik Biblioteki wyposażony jest zawsze w Identyfikator, a jego wizytę u Czytelnika zawsze potwierdzamy telefonicznie przed wyjazdem.

Partnerem akcji jest grupa rowerowa Oleśnica Bajk Stajl

Fot. Sebastian Paszkiewicz

#czytamy #niezostawiamczytelnika

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/KSIAZKA-DO-DOMU-w-czasie-epidemii-COVID-19/idn:137

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube