reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
14℃
(pochmurno z przejaśnieniami). Zobacz prognozę pogody

Starcie Beaty Kempy z Moniką Olejnik. Poszło m.in. o protesty, UE i Kaczyńskiego

Aktualności20.11.2020 o 08:17Komentarzy: 93
Gościem Moniki Olejnik w czwartkowej "Kropce nad i" była europoseł Beata Kempa. - Rozmowa w wielu miejscach była wzajemna próbą przerwania drugiej osobie wypowiedzi, bądź nie dopuszczenia jej do głosu - ocenia wprost.pl.


Beata Kempa

Beata Kempa była pytana przez Monikę Olejnik o trwające protesty kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. - Mamy demokrację, można się nie zgadzać z wyrokami sądów, z różnymi decyzjami władzy, ale musi to być robione w sposób cywilizowany. Warto, żebyśmy się wszyscy szanowali - stwierdziła europosłanka PiS.

Wtedy w słowo weszła jej Monika Olejnik, która najpierw stwierdziła, że PiS nie protestowało wobec tłumów na marszu 11 listopada, a wręcz nazwało go pięknym. Następnie dziennikarka pytała "czy pałki teleskopowe to broń przeciwko kobietom", nawiązując do działań nieumundurowanych funkcjonariuszy policji podczas ostatnich protestów w stolicy.

- Jeśli pani pozwoli pani redaktor... Nie pozwoli mi pani powiedzieć - mówiła Kempa w trakcie wypowiedzi Olejnik. - Pani w sposób świadomy i celowy, próbuje skierować w taki sposób skierować te dyskusję, żeby pokazać, że władza użyła jakichś pałek - oceniła.

Monika Olejnik znowu próbowała dojść do głosu i obie kobiety przez kilkadziesiąt sekund mówiły jednocześnie. - Pani cały czas mówi - stwierdziła Olejnik. - A czy ja mogę dokończyć, jedno zdanie? - pytała Kempa. - Pani jedno zdanie już powiedziała - odpowiedziała Olejnik.

Dziennikarka zarzuciła polityk PiS, że to właśnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zaostrzające ustawę antyaborcyjną wyprowadziło ludzi na ulice w czasie epidemii. - Trzeba było myśleć co się wydarzy... Teraz pani nie daje mi pani powiedzieć - stwierdziła dziennikarka znów przekrzykując się z europosłanką. - Pani pouczenia... - zaczęła Kempa. - To nie są pouczenia. Politycy są od tego, żeby wiedzieć jakie są konsekwencje - odparła Olejnik.

Następnie Olejnik zapytała Kempy o jej wypowiedź, w której stwierdziła, ze środków unijnych nie należy przeceniać.

- Po mistrzowsku państwo wyjmujecie z kontekstu różnego rodzaju wypowiedzi - stwierdziła Kempa. - Nie pozwolimy na to, żeby działaniami pozatraktatowymi wprowadzać w życie rozporządzenia, które maja spowodować, ze elity brukselskie, establishment brukselski będzie rządził Polską jak jakąś prowincją, czy powiatem. To jest niedopuszczalne i wprowadzanie takich rozwiązań musi zostać zawetowane - stwierdziła europosłanka.

Kolejne kilkanaście sekund kobiety znowu się przekrzykiwały. - Jeśli mogłabym powiedzieć - mówiła Olejnik. - Nie pozwoli się pani wypowiedzieć. Ja bardzo proszę chociaż jedno zdanie - mówiła Kempa. - Jeśli pani przez chwileczkę wytrzyma, jeśli pani pozwoli - prosiła Kempa. - Proszę bardzo - odparła Olejnik.

Prowadząca pytała też o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który oskarżył opozycję, że ma krew na rękach.

- Cóż to za narracja pani redaktor z pani strony. Przede wszystkim "pan premier Jarosław Kaczyński". Szanujmy się. Tak jak prosimy o szacunek w Unii, tak samo tutaj powinniśmy się szanować i bardzo o to proszę - mówiła europosłanka z Sycowa. - Ja popieram tę wypowiedź. Premier mówił to w kontekście demonstracji. Nie można ludzi wyciągać na ulic - dodała.

rd, źródło: TVN24

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (93)

antypis23.11.2020 o 09:00

Becia Tępa to złodziej plecaków i niechluja niedomyta Sycowianka

Zgłoś
Bolek22.11.2020 o 18:49

Szanowna redakcjo. Przestańcie pisać o tym czymś. Zapomnijmy o tym ze to cos pochodzi z naszego rejonu. Zapomnijmy po prostu o niej, tak bedzie najlepiej

Zgłoś
q21.11.2020 o 18:59

Takie mamy czasy, że wszyscy uwielbiają wrzeszczących i atakujących innych, nie potrafiła podać żadnego argumenty, cała Europa się myli tylko ona powtarzająca kłamstwa i oczywiste bzdury swojego guru zbyszka ma rację, niestety takich jak ona tylko mniej wyszczekanych jest w tym kraju dużo - oni na nią głosują i rajcują się jej tyradami, niestety zabory, dwie wojny światowe, komunizm, seriale i disco polo, no i są jacy są....

Zgłoś
pinio21.11.2020 o 17:18

@obserwator słomą tobie onucu z butów wystaje .Jesteś zwykłym burakiem z Ligoty Pl .Choć nie lubię tej pani ty nigdy jej niedotownasz .Wyrażaj się z szacunkiem o ludziach którzy Cię przerastają.

Zgłoś
obserwator21.11.2020 o 09:03

I taki brudas z Sycowa ma jeszcze do powiedzenia

Zgłoś
Nihil Novi21.11.2020 o 08:15

TW "Anna" i TW "Helmuta" murem za TW "Stokrotką"!

Zgłoś
obserwator21.11.2020 o 07:42

I taki brudas z Sycowa ma jeszcze do powiedzenia

Zgłoś
kympa tympa21.11.2020 o 01:05

Kup se szyje gnomie ze wsi sycoskiej

Zgłoś
aga21.11.2020 o 00:56

Ha ha Kępa nie na temat gada mnie dziwi że jej mikrofon nie wyłączają wcale na pytania nie odpowiada pląsa aby jak najmniej odpowiadać na zadane pytania tego nie szło słuchać

Zgłoś
aga21.11.2020 o 00:56

Ha ha Kępa nie na temat gada mnie dziwi że jej mikrofon nie wyłączają wcale na pytania nie odpowiada pląsa aby jak najmniej odpowiadać na zadane pytania tego nie szło słuchać

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube